FANDOM


Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem DVD.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Tvoritko snehovych kouli

Sférická DVD se kopírují speciálními vymačkávačkami.

Základní charakteristikaEditovat

Záznamové médium pro 3D filmy ve tvaru sněhové koule. Toto revoluční záznamové médium vzniklo na základě rozsáhlé studie sněhových vloček na Uljanovově polytechnickém lyceu v severním Novorossijsku. Systém napodobuje rozmanitost sněhové vločky, schopné uchovat na jedné vhodně strukturované kapičce vody až 4 GB záznamu. Lom světla na jednotlivých krystalech v různých hloubkách sférické struktury sněhové koule umožňuje právě dokonalé ztvárnění 3D obrazu.

NevýhodyEditovat

Sněhová koule potřebuje pro uchování záznamu teploty trvale pod bodem mrazu, proto se systém z Novorossijska zatím příliš nerozšířil, používají jej pouze tedy ti, kteří chladí mechaniku tekutým dusíkem; odklon od politiky globálního oteplování, však přináší příslib lepších zítřků. Dalším problémem zůstává už jen skutečnost, že čtení záznamu laserem není pro trvanlivost záznamu optimální a proto je vyvíjen neaktivní laser (tzv. naser), pracující na systému pohlcování fotonů emitovaných vlastním záznamovým médiem.

VýhodyEditovat

Základní výhodou je, že kromě komerčních filmů produkovaných v prohnilém Holly-woodoo je snadné vytvářet vlastní neotřelé snímky, a to bez složité techniky - domorodí milovníci stříbrného plátna vystačí pouze s párem rukavic ze sibiřské lišky. Rozmanitost domácích snímků pak prakticky nezná mezí.

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
Znacka kruhovy objezd
   v  d  e
Kulaté články
Konec kruh objezdu
Bludný kruhChodí pešek okoloCyklomethanCyklostezkaKoloKolometKolováKoloběhKolečkoKouleKruhKruhový JičínKruhový objezdKruhy v obilíKružítkoKulaťákKuličKulocentrismusKulovéKvadratura kruhuSférické DVDToaletova kružniceVelikonoční kruh v obilíVelký kulový
Počítače
El666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: C SharpLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti