Sherlock

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Sherlock je nejnovější seriál z filmových ateliérů BBC - Bezva Bulvární Coury, který má nyní již téměř šedesát dílů.

[editovat] Seznam dílů

Zde je kompletní seznam dílů seriálu Sherlock:
1. Studie v růžové - Sherlock, tehdy ještě učitel, vytváří mnohastránkovou studii o růžové barvě, což ho přivede až do policejní stanice v Skootlandyardu, kde pomůže inspektoru Lestrámovi vyřešit případ, což ho donutí stát se detektivem.

2. Podpis čtyř - Sherlock podává ve škole výpověď, kterou ale musí potvrdit podpisem čtyři učitelé ze sboru. Podpisy jsou ale jenom tři, protože čtvrtý člen sboru záhadně zmizel. Sherlock ho vypátrá i s jeho dětmi, které se ztratily o pár dní předtím, za což mu učitel poděkuje podpisem. Sherlock se tak oficiálně stává detektivem.

3. Skandál v Čechách - na pokračování (1.část) - V Čechách každý den záhadně umírá jeden člen poslanecké sněmovny a Sherlockovi zbývá jen 126 dní (sedm poslanců již zemřelo) na vyřešení záhady. Při vyšetřování se dostane až do zločinecké sítě v Praze, kterou infiltruje. Dostává se čím dál výš v zločinecké hierarchii, ovšem najednou mu dojdou peníze, které potřebuje a tak požádá o pomoc bývalého velmi majetného prezidenta, Jana W. Syna (v anglickém překladu John W. Son, celým jménem John Watt Syn angl. John Watt Son). Honza mu dá potřebné peníze, ovšem do krachu státu zbývá už jen 93 dní.

4. Spolek ryšavců - na pokračování (2.část) - Sherlock využívá svých peněz a dostává se do nejvyšší společnosti třicetisedmi českých zločinců, krycím jménem spolek ryšavců (protože všichni nosí paruky). V tomto spolku Sherlock vyvolává nenápadně zmatek a používá stejnou metodu jako oni na českou vládu, postupně unáší členy spolku. Při jedenáctém únosu je ale odhalen a spolek je připraven Sherlocka zabít. Pomoc poskytne jedna z tajných agentek ve spolku ryšavců, která pracuje pro tajné služby, Irena Adelová (angl. Irene Adel, zkomoleně Irene Adler), která Sherlocka zachrání a pomůže mu prchnout ze země. Spolek ryšavců ho ale pronásleduje a Irena Adelová nabízí svou pomoc.

5. Případ totožnosti - na pokračování (3.část) - Irena Adelová odhaluje svou pravou totožnost jako Irene Adlerová, kooperativní velitelka FBI. Zajišťuje Sherlockovi bezpečí střežené Americkou vládou a ukrývá ho před spolkem ryšavců, zatímco v čechách se bouří veřejnost a do pádu vlády zbývá 36 dní. Sherlock varuje Honzu W. Syna, který je stále členem Poslanecké sněmovny, a nabízí mu úkryt. Honza W. Syn tedy prchá ze země do USA, kde se spojí s Sherlockem. Nemohou ovšem přijít na to, co mají udělat, dokud jim nepřijde vzkaz a v televizi se neobjeví zpráva o smrti vedoucího spolku ryšavců, kterého nahradil neznámý cizinec.

6. Záhada Boscomského údolí - na pokračování (4.část) - Podle vzkazu se Irene Adlerová, Sherlock a Honza W. Syn vydávají do Boscomského údolí, kde ovšem nikdo ani nic není. Když se vrátí, dostávají další vzkaz, podle kterého se mají dostavit do Boscomského údolí, až bude zbývat jen jeden poslanec do zhroucení státu. Sherlock nechce jen tak přihlížet a pomocí Irene Adlerová vysílá do Čech agenty FBI. Ti zabrání dvěma zmizením, na což ale spolek ryšavců odpoví unesením Irene Adlerové. Sherlock v zoufalství čeká až bude zbývat jen jeden poslanec. Když ten čas nastane, vydá se Sherlock spolu s Honzou W. Synem do Boscomského údolí, kde na něj čeká Mor Iarty, jeden z největších světových padouchů.

7. Pět pomerančových jadérek - na pokračování (5.část) - Mor Iarty dává Sherlockovi pět pomerančových jadérek a pět dnů než zmizí poslední poslanec. Sherlock zjistí, že v každém jadérku je nějaká chemická látka a to asfalt, titan, síra, armenium a ...

uncyclopedia