Skrytá kamera

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
       Procházka v lese
      
      Zrcadlo

Skrytá kamera je fenomén doby. Používá se k často protichůdným účelům - od humoru až po špionáž. Uvedeme několik příkladů.

[editovat] Investigativní novinařina

Skryté kamery používá pro svou práci také redakce zpravodajství České televize, která s jejich pomocí odhalila prodej zařízení Turbo, které umožňuje pražským taxikářům okrádat své klienty. Skrytou kamerou také ČT natočila, jak se její redaktorka Nora Nováková dostala bez jakékoli kontroly na letištní plochu v Praze – Ruzyni a nasedla do jednoho prázdného letadla. Nebo natočení výpovědi majitelky bytu v Pařížské ulici, která přiznala, že od radního Filipa Dvořáka přijala miliónový úplatek za koupi bytu.

Všechny případy doprovázela kritika ČT, kdy dotčené strany poukazovaly na neetický přístup televize. To, že všechny příspěvky prokázaly pochybení nebo trestné činy, u nichž následně došlo k vyšetřování a nápravě, je pro politiky irelevantní. Poslanci Parlamentu nejsou úplní debilové. Co kdyby je jednou podobná skrytá kamera nachytala, jak berou úplatky oni. Připravuje se zákon o nezákonnosti natáčení veřejných činitelů skrytou kamerou.

[editovat] Mrkni také na

uncyclopedia