FANDOM


Skuteč, user si a uteč

—neznámý člověk

Skuteč

Erb města

znak

základní data
status: Skuteč-ný Protektorát
kraj: Hradubice
okres: Chrast
historická země: Česká republika, dnes Česko
katastrální výměra: nezměřitelná km²
obyvatel: 5000
nadmořská výška: 400,0001 m m
PSČ: 539 73
adresa úřadu: Za hnojem 129
starosta: Pavel Bezděk
Skuteč znak města

Skuteč je vesnice s titulem města, nacházející se 100 km od Prahy směrem na Sýrii. Je známá firmou Botas, která vyrábí obuv téměř dosahující standardu čínské kvality, městskými sportovištěmi se zimním stadionem se 40 let starou strojovnou a firmou Granita, která vyrábí dlažební kostky pro radikální fotbalové fanoušky všech klubů vyjma Bahníku Ostrava, jehož fanoušci si dlažební kostky vyrábí sami.

Motto, kterým se město řídí, zní takto:

Serme všichni podle norem, Eurohovno buď nám vzorem.

—kámoš Honza

Obyvatelstvo Editovat

Tato dědina má asi 5000 obyvatel s etnickým a národnostním zastoupením v podobách Romů, Ukrajinců, Vietnamců a Čížků.

Statistika
 • 10 % Vietnamci
 • 5 % Ukrajinci
 • 10 % Romové
 • 5 % bezdomovci
 • 45 % ochlastů
 • 20 % bývalých soudruhů
 • zbytek této porce tvoří obyčejní utlačovaní občané, kteří…
  • neprodávají ve večerce,
  • nejsou levnou pracovní silou z východu,
  • nejsou však líní pracovat,
  • mají vlastní bydlení (byť jde třeba jen o šopu),
  • necpou všechny peníze do alkoholu či alkofolu,
  • nejsou komouši až po uši,
  • a jsou tedy pouhopouhými obyčejnými utlačovanými občany bílé pleti a české národnosti.

Název a historie Editovat

Název je odvozen od častého skučení hladových a týraných občanů. První zmínka o obci pochází ze 13. století, kde se o ní kronikáři zmiňují jako o místě, kde chcípl pes a místní ho snědli, i když kronika knížete Silného z Lovosic tvrdí, že tento pes ze Skutče chcípl právě proto, že jej místní snědli.

Následujících 700 let není o obci jediná zmínka. Až roku 1939 Heidrich Hitlerovi v dopise sděluje, že objevili dosud neznámou osadu a že se rozhodli zde konat misie. Postavili zde letiště, ale když chtěli přistát těžkým letadlem, zabořili se metr do místního kvalitního bahna a už se ven nedostali. Od misií se upustilo. Další zmínka se objevuje v době Varšavské smlouvy, kdy do Skutče přijíždí ruská armáda a vypije školní lihové preparáty. Dnes se zde opět konají misie organizované českým velkovepřovstvím maltézských rytířů, prosnulých zedničinou a prací s maltou, kteří zde provozují gymnázium.

Ekonomika Editovat

Mimo již zmíněné firmy Botas a Granita je zde ekonomicky významná firma Tonda večerka, vietnamec U slunce, pajzl u Kyselů a Syntex vyrábějící neznámé věci. Město je závislé na evropských dotacích. Jediné vlastní procento HDP Skutče plyne z okupace okolních vesnic.

Aktuálně okupované vesnice

Skutíčko, Leštinka, Lažany, Zbožnov, Radčice, Žďárec, Štěpánov, Oldřetice a Horka

Katastr a území Editovat

Ačkoliv je Skuteč okupována Vietnamem, Ruskem a Ukrajinou, sama okupuje okolní slušné vesnice Radčice, Žďárec, Skutíčko, Štěpánov, Zbožnov, Horku atd., které se dlouhá léta snaží o nezávislost, ale jelikož z nich Skutči plyne jediný zisk, povstání jsou vždy zmařena. Skuteč leží na žulové skále s vysokým obsahem Radonu, což vysvětluje místní chování. Na území se vyskytují dva významné toky, Žejbro a Anenský potok. Ani jeden z nich nikdy nezpůsobil povodeň, avšak ne kvůli protipovodňové ochraně, nýbrž kvůli stálému nedostatku vody. V létě koryto obou potoků zarůstá lučními bylinami, které pravidelně na podzim umírají díky nedostatku vláhy.

Památky, doprava a turistika Editovat

Skuteč je turisty vyhledávána kvůli svérázným domorodcům, archeoskanzenu městská sportoviště a kulturní tragédii Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Památkami jsou hradiště Humperky, které zcela zaniklo kvůli lomu, Tomáškův rodný dům a městské muzeum. Turisty je také vyhledávané po nacistech zděděné letiště, kde se konají přelety nad městem, mořem, kuřetem i stavením a adrenalinovou zábavou zvanou selhává motor. Skuteč měla dříve i železniční stanici, avšak ta byla zrušena kvůli tomu, že jediný zaměstnanec odešel do důchodu. Skuteč má svůj vlastní obchvat, což umožňuje náhodným projíždějícím vyhnout se centru. Má také silnici-tankodrom mezi Skutčí a Zbožnovem.

Skutečský obchvat

Obchvat města

Obrana protektorátu Editovat

Raketove vozidlo na konsky pohon

Nejmodernější raketové vozidlo zdejší armády

Na obraně protektorátu se podílejí všechny vlastnické státy (státy okupující velkoměsto Skuteč), které do města dodávají nejkvalitnější zbraně. Skuteč má vlastní sklady, ve kterých je výbava pro místní sbor dobrovolných vojáků (SDV), myši (myší agenti) a raketová vozidla tažená koňmi. Spekuluje se i o jaderných pumách a raketách země-doprdelejázapomělotevřítpoklopsila. V případě, že by byla Skuteč napadena, místní vojáci zavolají na pomoc islámský stát a sami, jelikož jsou dobrovolní po vzoru místních hasičů, si zajdou na pivo.

Zemědělství a zdroje Editovat

Ve Skutči stále funguje místní JZD s kravínem, třemi traktory z dob První republiky a jedním kombajnem. Pěstuje se zde kukuřice a obiloviny, které dobře snášejí sucho. Mimo toho se zde soukromě pěstuje marihuana, která je následně místní vietnamskou mafií prodávána. Nedávno se Skutečským protektorátem Zbožnov-Štěpánov prohnalo malé tornádo, které způsobilo škodu 189 kč na úrodě kukuřice. Skuteč je známá již zmiňovanou těžbou žuly a opuky. Je zde rybářský svaz starající se o pár rybníků. Jde mu to vcelku dobře, dokud nedojde na zarybňování, kdy je více než půlka ryb rozkradena. O místním mysliveckém spolku se nemá cenu bavit. K lovu totiž využívá prasopsy, kteří kořist uštvou, pokoušou, pustěj, znovu uštvou, chvíli si s ní hrajou a následně méně chutnou půlku přinesou páníčkovi. Obec má vlastní zdroj vody (podle místních pitné, podle hygieniků ne-tak-docela-pitné), kterou se ostatní bojí používat i na zalévání. Je tak tvrdá, že by se z ní dal získávat vápenec.

Správa Editovat

Město je spravováno starostou-protektorem, který je zástupcem všech států okupujících Skuteč a je všemi státy pravidelně podplácen, aby konal rozhodnutí v jejich prospěch. Výsledkem neustálého podplácení ze všech stran je starostova neutralita, jelikož neví, ke komu se má přidat. Často se zde vyskytují finanční problémy. Městské zastupitelstvo je složeno ze tří pročeských, 10 proruských, 10 proukrajinských, 5 provietnamských a jednoho proamerického zastupitele. Bohužel výsledkem této namíchanosti zastupitelstva jsou časté hádky, které občas přerostou v mezinárodní konflikty (viz Studená válka, válka na Krymu a válka ve Vietnamu). Často pak musí zasahovat NATO a OSN. Nejčastějším důvodem sporu je barva fasády městské radnice, městská sportoviště a oprava chodníku.

Místní hasiči

místní hasiči

Vítejte ve skutči

cedule Vítejte ve Skutči


Nejčastěji slýchané fráze Editovat

 • Ne ne, nemím šesky, nemím šesky
 • More naval dávky, úředníku
 • Mamí, oni nám ukradli psa
 • Já jsem nepřišel žádat o práci, já jsem přišel žádat o peníze
 • Čest práci, soudruzi
 • Necete plvočídní bloskve? Čelstvé bloskve, čelstvé už či týdny
 • dám si ještě jeden Gambrihnus a panáka


Odkazy Editovat

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Skuteč na české Wikipedii.
Nehopsající WikipedieManhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrchalovPrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeŘíčanySečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZálepyZbecznikZbiroh

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaProstějovPředčaryPustá PolomŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBratislavaBrixenBruselBudapešťDomašínDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom