Smartphone

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Smartphone, neboli chytrý mobil je nedávno vynalezený druh mobilu. Jeho hlavní přednost je jeho univerzálnost, zkrátka se s ní dá dělat cokoliv, samozřejmě i volat a psát SMS. Smartphone je hračka pro technologické náruživce a vynález zkázy pro lidskou civilizaci 21. století.

[editovat] Funkce

Smartphone

Smartphone značky HTC, zde economy verze

Smartphone má nepředstavitelně mnoho funkcí, a dokáže zastat funkce i mnoha dalších věcí. Co třeba když jste si po roce vspoměněli, že jste dali odmočit do dřezu prkno a teď už nejste schopni určit, kde končí prkno a kde začíná plíseň, v takovém případě vás před případním poškrábáním stolu při krájení zachrání smartphone, jen ho raději položte displejem dolu, abyste si náhodou nerozkrájeli i displej. Smartphone je neocenitelný i v případě, kdy zjistíte, že váš stůl má jednu nohu o něco kratší, stači kratší nohu podložit smartphonem a je vše vyřešené. Samozřejmě existuje i mnohem více funkcí, pomůže vám například při zácpě, stačí si ho hodinu před sraním strčit do prdele, a až ho vyndáte, budete rádi když doběhnete včas, smarphonem si také můžete posvítit, protože má velký a silně svítící displej a také ho oceníte při prošťuchování ucpaného záchoda. A pokud nechcete s sebou všude tahat švýcarský univerzální nůž, vemte si s sebou smartphone, zastane mnoho funkcí, například nože (jen na měkké věci), lžíce, otvíráku, a také motyky, a jako vařečka se dá také použít.

Ale smatrphone je oblíbený hlavně díky jeho vedlejším funkcím, jako je možnost telefonování, prohlížení internetu, fotografování, a instalace dalších aplikací, které pomohou krátit si čas. Ovšem na trhu najdete i ekonomické varianty, bez těchto nadbytečných funkcí, pod marketingovým názvém Kuchyňské prkno.

[editovat] Cena

Cena se odvíjí od toho, kde ho kupujete, nejlevněji ho můžete pořídit v popelnici na elektroodpad, a to za rovných 0 , ovšem počítejte s určitým stupněm opotřebení. Dále si ho můžete opatřit zdarma i v MHD, a to i velmi kvalitní a luxusní, z kapes spolucestujících si určitě vyberete ten nejlepší. Méně oblíbená forma je nákup bez placení a nákup za peníze volí jen zlomek uživatelů. V obchodě ho zakoupíte od asi 50 kč, economy verze ze dřeva až po více než 10000 kč u těch s nejvíce rozsáhlými funkcemi.

[editovat] Výrobci a výrobky

[editovat] Související

uncyclopedia