Sociální síť

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Digitální fotoaparát Temuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.


Sociální síť je systém na záchranu sociálně vyloučených, licencovaný vládou. V Česku licence na provoz sociální sítě uděluje Ministerstvo práce a sociálních záležitostí, a mezi operátory sociální sítě patří např. Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus či Wikipedie.

[editovat] Princip

Cílem systému je poskytnout jedincům záchrannou sociální síť těsně předtím, než se ocitnou zcela na dně, a umožnit jim začlenit se do společenského života aspoň virtuálně, když už toho v danou chvíli nejsou schopni ve skutečném životě (ať už je to důvodu krizové situace nebo kvůli sociálně znevýhodňujícímu prostředí). Různé sociální sítě jsou zaměřeny na různé sociálně slabé menšiny:

Záchranná sociální síť poskytuje pacientům základní služby jako je skupinová terapie, zooterapie či chráněné bydlení, ale především jim podle algoritmů stanovených psychiatry a lékaři dávkuje kontakt se světem tak, aby zůstali chráněni ve své sociální bublině před nepřátelským vnějším prostředím.

[editovat] Historie

První sociální síť na našem území byla zavedena za vlády Marie Terezie a zaopatřovala obecní blázny. Tehdejší Idiotenpatent (1771) garantoval každému registrovanému obecnímu bláznovi možnost a povinnost korespondenčně komunikovat s ostatními blázny z téhož kraje prostřednictvím zemského úřadu, který bláznům poskytoval pero a papír a zajišťoval, aby vzniklé negramotné čmáranice správně kolovaly. Jakožto nejstarší sociální síť si Zemský úřad pro blázny získal značný vliv a často se transformoval do jiné podoby, např. úředníci a blázni z Prahy společně v roce 1789 založili Krameriovy c.k. vlastenecké noviny, první ryze české noviny. Obsah se prakticky nezměnil.


Vera Pohlova
Amateri.czFacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedie
uncyclopedia