Soustava jednotek TV

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Google uncyc Soustava jednotek TV na googleTohle je nejlepší článek na téma „Soustava jednotek TV“ na celým internetu.
Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Jednotky SI.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Televizni hloubka

Televizní hloubka -ilustrační obrázek

[editovat] Soustava jednotek TV

Jakékoliv heslo na téma Soustava jednotek TV byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie

Soustava jednotek TV, neboli Televizní soustava jednotek je uměle a s opičí zručností zkonstruovaná soustava jednotek, jež má za cíl přiblížit fyzikální realitu tohoto světa průměrnému divákovi Ordinace v Růžové zahradě.


[editovat] Základní veličiny a jejich nezákladní jednotky

[editovat] Délka

Délka je jednou z nejzákladnějších ze základních jednotek a představuje mocný nástroj pro popis nejen délky, ale k údivu mnohých i šířky a hloubky! Z trochu jiného soudku je pak tzv. délkový paradoxon, kdy prostým změřením délky zjistíme nejen, jak je objekt dlouhý, ale dokonce i jak je krátký. (Tento problém vyřešil až Max Planck, který vynalezl délku tak krátkou, že jakákoli jiná délka musí být zákonitě delší.)

Jezis nohavica

Typický stadion

[editovat] Příčka

Příčka je speciální délka používaná v televizních jednotkách, protože je nejdelší délkou jakou lze naměřit na TV obrazovce, se odjakživa používala s reklamních důvodů - větší příčka=lepší TV. V době používání soustavy SI se zhusta udávala v cm, ovšem v dnešní době se udává v mnohem snadněji představitelných palcích.

[editovat] Jednotky délky
  • Slon - využívá se faktu, že každý slon má přibližně tvar kryche - má stejnou výšku, šířku i délku. Je tedy možné ho vrstvit na sebe v libovolné poloze, aniž by se tím ovlivnila výsledná výška, šířka či délka vzniklého útvaru. Veličiny udávané v počtu slonů jsou velmi snadno představitelné, například vzdálenost Měsíce od Země činí v jednotkách SI nic neříkajících 384000 kilometrů (0,38Gm), zatímco udána ve slonech činí mnohem názornějších 110000000 slonů (110 megaslonů) postavených na sebe.
  • Cesta kolem světa - udává se například, kolikrát objel svět pan Vomáčka, který jezdí denně do okresního města k lékaři svou Škodou Favorit. Zcela je opominuta skutečnost, že například přes moře se autem jet nedá. A vůbec ani nevíme, jak by mohl jet kolem Země, když je placatá.
  • Nepřestupný světelný rok a Přestupný světelný rok - Protože běžný světelný rok je definovaný pro 365,25 dnů (což je samozřejmě nemyslitelné), nezbylo vědeckému týmu Necyklopedie než přijít s vlastním řešením této délkové krize.

[editovat] Plocha

Plocha je jednou z jednotek, jež prostě a jednoduše vzniknout musela. Jak jsme si již ukázali v předcházejícím odstavci, máme veličinu zvanou délka, jíž se dá měřit šířka. Vidíme tedy, že šířka je délkou, ale délka není šířkou, což je situace, ze které se dá vybruslit pouze jediným inženýrsky kulturním způsobem. Vynásobíme tedy šířku s délkou a výsledný součin (ať už je to proboha cokoli) pojmenujeme plochou.

[editovat] Jednotky plochy
  • Fotbalové hřiště - I přesto, že se zde jedná o plochu a ne délku, trpí tato jednotka stejnými neduhy jako její jednodušší délkový bratr.
  • S rozvojem automobilizmu se více prosazují menší jednotky, jako na příklad vrata od garáže.
Exploding-head

Typická exploze

[editovat] Exploze

Exploze je veličina vynalezená tvůrci německého seriálu Kobra 11 a je způsobena reakcí osobního automobilu s jiným osobním automobilem, vlakem, motorkou, sudem, tunelem, kulkou nebo Semirem Gerkhanem.

[editovat] Jednotky exploze


TV Schema

Jednoduché TV schema pomocí TV jednotek

[editovat] Elektromagnetické záření

Elektromagnetické záření je kombinace příčného postupného vlnění elektrického a magnetického pole, kde pole není pole v klasickém bramborovém slova smyslu.

[editovat] Jednotky záření
  • Mikrovlnná trouba - Jedná se o standardní jednotku, která sice nikomu nic neřekne, ale velmi dobře se o ní mluví.

[editovat] Cimrmanův přínos

Aby mohly TV jednotky vzniknout bylo třeba napřed vynalézt televizi, Cimrmanova pracovní verze se nazývala Tělovize, kterou se snažil snažil o zachycení lidského těla v pohybu, odtud prvotní název, po zvětšení obrazu se podařilo zobrazit i tele,( kráva se nevešla). K dnešní televizi tak byl už jen krůček.

Pramen:Jára Cimrman na poli moderní techniky

[editovat] Jiné nepodobné jednotky

Silvestrovské televizní noviny 2010 - Politické jednotky01:48

Silvestrovské televizní noviny 2010 - Politické jednotky


Metr2 :: Jednotky ::
BambilionBrazilský pytelBhuptgBžilionDANGlompHafoJednotky SIMajlantMetrMilošekundaPalecPrduchovo čísloStupeň FahrenheitaSoustava jednotek TVVelaZblo
uncyclopedia