Sova roztomilá

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Bouncypotato
Necyklopedizovat!
Odkazy, styl - Jak na to?
Logo Necyklopedizovat


Sova roztomilá (bubonem bellus) je druh sov. Místo houkání dělají ,,Út, út, út".

[editovat] Historie

Už v roce 1222 objevili lidé jednu roztomilou sovu. Poznali jí podle jejich rozkošných očí, útování a její barvy. Sovy roztomilé jsou buď čokoládově hnědé, nebo krémově žluté. Ale ty krémové se vyskytují málo.

[editovat] Výskyt

Na sovy roztomilé můžete narazit v Tokyu (ale jsou tam asi jenom 2), ve Štramberském lese (tam jsou 4) a v jednom deštném pralese v Africe (tam je 1). Sov roztomilých není 7, jak tu vidíte, ale 8. Jedna je utajená (vím, kde je, ale nemůžu to říct).


[editovat] Utajená sova

Asi vám vrtá hlavou, proč je utajená. Je to proto, protože má vzácné zbarvení (je fialová) a je královna všech roztomilých sov. Kdyby o ní lidé věděli, mohli by jí hledat a chtěli jí ukradnout její soví náhrdelník. Ten totiž může plnit přání a utajená sova ho má.


To je asi vše o roztomilých sovách. Tak doufám, že pokud je budete hledat, tak je nevyplašíte! Umí totiž nepřátelům klidně udělat hodně bolestné zranění. Ale při milém a opatrném zacházení se můžete se sovami spřátelit.

Tady jsou obrázky některých sov. Nejznámější sova v Tokyu: https://lh3.googleusercontent.com/0g55rhJNROCM5mhpWL51dFCDOp08Dz4xXCJQDiLAmEoBBSPAG2r2fhNMfS3K8VH5YaOE=h900 Sova v Africe: http://telepics.net/uploads/pictures/big_images/9814976.jpg Jedna ze sov v ČR (foto ze zimy): http://img11.deviantart.net/bcb2/i/2013/081/6/8/little_owl_paper_by_apofiss-d5vdm3r.jpg

uncyclopedia