Student

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Odvazna-skolacka

Samička studenta

Student (latinsky Parasitus, nepříliš odborně příživník) je zvláštní živočich, který je chovaný pouze v zajetí - ve volné přírodě se vůbec nevyskytuje. Vzhledem k náročným podmínkám pro chov se vyskytuje pouze v civilizovaných zemích, ale vysoký stav má zatím i v České republice - v aktuální době zde existuje okolo 400 tisíc těchto tvorů. Pravděpodobně nejznámějším chovatelem a obdivovatelem parasitusů je Gurzigost. Legislativu ohledně chovu Parasituse zajišťuje tzv. „Ministerstvo Šǩolství“.

Rozhodnutí pořídit si Parasituse pečlivě promyslete. Jeho chov není úplně bezpečný a je extrémně náročný - již mnoho chovatelů chov parasitusů opustilo a začalo se raději věnovat chovu šavlozubých tygrů společně s mamuty.

[editovat] Vývoj

Vývoj živočicha probíhá přes několik fází, v málokterém případě se ovšem dostane do fáze poslední. Vývoj je velmi nepředvídatelný, některé fáze jsou sloučené či se naopak rozdělí ve fáze dvě. Občas je vývoj v jedné fázi vedený špatným směrem a pak, což je na tomto živočichovi naprosto unikátní, se vývoj vrací na konec fáze předchozí. Samotnými fázemi vývoje jsou:

  • parasitus basic - touto fází prochází většina tvorů tohoto druhu, v některých případech se přetransformuje an didus parasitus. Trvá ve většině případů 9 let, ale jsou známy případy kratší (8 let) i delší. Málokdy ale dojde k výraznému prodloužení, spíše se přetransofrmuje na didus
  • didus parasitus - je velmi speciální formou, většinou poslední v životě tohoto poddruhu, v některých případech i první, ale většinou se transformuje z parasitus basic
  • parasitus superior - druhá vývojová fáze, trvající 3 nebo 4 roky (záleží na přesném poddruhu), někdy bývá o trochu delší, může se i opakovat. Konec vývojové fáze je nazýván jako *maturita* nebo tzv *učňovská zkouška*
  • parasitus excelsum - Je již vyšší fází, na počátku této fáze zůstává mnoho jedinců. Není známo mnoho případů, kdy tato fáze trvala méně, než 3 roky, není neobvyklé ani 8 a více s občasným návratem na počátek fáze, jak již bylo napsáno v úvodu.
  • parasitus post excelsum - Je fází nejvyšší. K této fázi vývoj ve většině případů nedospěje. Tato fáze je narozdíl od předchozích velmi nenáročná na chov.

[editovat] Chov

Chov tohoto živočicha je velmi náročný, především v prostředních fázích. Zpočátku stačí dostatečně veliká místnost, kterou může sdílet i nékolik jedinců parasituse ale v pozdějších dobách je již nutné je držet odděleně, nejlépe v hlukově a pachově izolovaných místnostech. Není doporučováno v místnostech uklízet, citlivé prostředí parasitusovy místnosti by mohlo být narušeno a vzniklá čistota by mohla přílákat nežádoucí organismy jako je hmyz, viry či bakterie. Pokud nemáte vhodné prostory, pro jedince v pokročilejších fázích existují speciální ubytovny zvané jako "koleje" nebo "internát".

[editovat] Krmení

V první fázi lze svého nového mazlíčka vykrmovat potravinami, jako je mléko, maso či pečivo. V druhé fázi se postupně jídelníček mění, je vhodné podávat levný alkohol. Nejoblibějším nealkoholickým nápojem je Gambrinus, k jídlu především chemická jídla z fast foodů. Pokud toto nebude poskytnuto, parasitus si potravu většinou najde sám - ať již doma či mimo domov. Složení konzumované potravy se časem vrátí k normálu.

Mnoho chovatelů se uchyluje k náhradním řešením - tzv. „jídelna“ či „menza“ sice nepůsobí parazitusovi extrémní radost, na druhou stranu nejsou dokázané žádné trvalé následky způsobené tímto způsobem vykrmování.

[editovat] Hygiena

Parasitus nemá rád hygienu krom dvou výjimek: tzv. metrosexuální jedinci si ji přímo oblíbili, ostatní jedinci se hygieně přestávají vyhýbat akorát v případě námluv.

[editovat] Chování

Zpočátku je parasitus přítulný, později ale Vaší přítomností začne opovrhovat, což se ale časem vrátí zase do normálu. Parasitus má rád soukromí, takže před vejitím do kotce zaklepejte na vrátka, nezdržujte se příliš dlouho. V období páření je lepší svojeho mazlíčka nanavštěvovat vůbec.

[editovat] Dělení

Živočicha lze, především od fáze parasitus superior začít rozdělovat na poddruhy

[editovat] IT druh

IT poddruh je háklivý na světlo, celkově poslušný a je pravděpodobně nejméně náročný na chov ze všech druhů. Vystačí si s jedněmi trenkami na celý týden, konzumuje málo - stačí káva, pizza a hamburger, jediným předpokladem pro úspěšný chov je stabilní připojení k internetu. Má horší paměť, zato si hravěji poradí s logickými úlohami.

[editovat] Medik

Medicínský druh (lidově nazývaný jako "medik" či "medička") je pravým opakem IT. Nikdy nic nezapomene.

[editovat] Architektonický typ

Tento druh je fascinován betonem. Vědci se zatím přou, zdali beton žere, ale docházejí k názorům, že asi ano a to především v nočních hodinách, kdy ostatní spí, díky čemuž toto lemma nelze dokázat. Nejaktivnější je ve dne a v noci - nemá potřebu spát. Mimo betonu je fascinován rovnými čarami.

[editovat] Filosofický druh

Tento druh je velmi oblíbený u provozovatelů stánků s rychlým občerstvením.

[editovat] Ekonomický druh

Je druhem velmi přemnoženým, protože mnoho času stráví pářením.

[editovat] Právnický druh

Ačkoliv někteŕí (především všechny předchozí kategorie) existenci tohoto druhu popírají, jeho existence byla dokázáná, ač ho málokdo viděl. Je to jediný druh, jehož fáze "excelsum" trvala jen několik měsíců, což ovšem bylo vyváženo extrémními náklady, které ovšem stále nepřesahují náklady na většinu jiných druhů.

[editovat] Související odkazy


Vývoj člověka
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutka • (neznámýpsychopatrasistasluníčkář aka studentšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid
uncyclopedia