FANDOMMotto:

Kefalín, tydle starosti můžete pustit z hlavy. Lidí je na světě jak sraček.
Poručík (Táta) Hamáček, Černí baroni.


Smycka
Tento článek může obsahovat prvky černého humoru. Nečtěte ho.
Kom-chin
Guillotinediagram

Jak známo, každá revoluce požírá své děti. Francouzi v minulosti vynalezli důmyslný způsob, jak si vyřizovat své osobní účty.

Obeseni

Poprava může být i zábava.

Trest smrti je poměrně neohrabaný způsob, kterým se některé zaostalé země marně (Čína, Spojené státy americké) snaží omezit velké množství obyvatelstva. Jeho výsledek je však velmi nicotný, protože k vyřešení populační exploze je třeba konat masově. Ve vyspělých a hlavně vymírajících oblastech (země Evropské unie, Česko) se jej už nepoužívá.

Důvody pro Editovat

 • ministři práce a socialních věcí si pochvalují vytvoření nových pracovních míst
 • Klesá počet nezaměstnaných
 • kdo nevyzkoušel trest smrti, jako by nežil
 • odsouzenec má jistotu, že ho nikdo nepozve do pořadu Pošta pro tebe
 • rozvojové a přelidněné země (Spojené státy Americké, Čína, Bělorusko) trest smrti musí mít,
 • pro rozvojové země (Spojené státy Americké, Čína, Bělorusko) není trest smrti drahý,
 • George W. Bush je pro,
 • komunisti by byli pro, kdyby se jich někdo ptal,
 • Václav Havel byl proti,
 • může mít přátele, kteří budou v jeho činnosti pokračovat, tak budou mít "lékaři" alespoň práci.


Důvody proti Editovat

 • odsouzený nemá zpravidla čas se polepšit,
 • odsouzený nemá zpravidla důvod se polepšit,
 • k čemu trest smrti, když máme Chucka Norrise a sebevražedné kukaně?,
 • George W. Bush je pro,
 • komunisti by byli pro, kdyby se jich někdo ptal,
 • Václav Havel byl proti,
 • trest smrti je příliš drahý pro některé země (ČR, EU, Rusko),
 • vyspělé, ale hlavně vymírající země (ČR, EU, Rusko) trest smrti nepotřebují.

Některé věty při trestu smrti Editovat

 • Hlavně aby se ta větev nezlomila, kdo to pak má sbírat.
 • Věšeli jsme, věšíme a věšet budeme.
 • Připoutám tě na elektrické křeslo, až zčernáš.
 • Bude-li zapojen střídavý proud, budete s největší pravděpodobností silně šokován.
 • Já osobně mám chemii velmi rád...
 • V životě bych netušil, že se s pitomou stříkačkou dá udělat tolik bžundy.
 • Očekával jsem že to bude vzrušující...
 • Chce někdo pivo?

...nebo například, má drahá, nedovedeš si představit, jak jsem se předešle nasmál, když před několika dny odsoudil jsem jednoho učitele pro vyzvědačství. Mám vycvičeného člověka, který to věší, má již větší praxi, je to jeden šikovatel, a ten to dělá ze sportu. Byl jsem ve svém stanu, když po rozsudku přišel ten šikovatel ke mně a ptá se mě, kde má toho učitele pověsit. Řekl jsem mu, že na nejbližším stromě, a nyní považ tu vtipnou událost. Byli jsme uprostřed stepi, kde do nedozírna nic jiného jsme neviděli než trávu a na míle cesty ani stromečku. Rozkaz je rozkaz, proto šikovatel vzal učitele s sebou s eskortou a jeli hledat strom. Vrátili se až večer, opět s učitelem. Šikovatel přišel ke mně a ptá se mě opět: Na čem mám pověsit toho chlapa? Vynadal jsem mu, že přece můj rozkaz byl na nejbližším stromě. Řekl, že se tedy ráno o to pokusí, a ráno přišel celý bledý, že učitel do rána zmizel. Připadalo mně to tak směšné, že jsem všem odpustil, kteří ho hlídali, a ještě jsem udělal vtip, že se ten učitel patrně sám šel poohlédnout po nějakém stromě. Tak vidíš, má drahá, že se zde nijak nenudíme, a řekni malému Viloušovi, že ho tatínek líbá a že mu brzo pošle živého Rusa, na kterém bude Viloušek jezditi jako na dvounohém koníčkovi.

Ještě ti, má drahá, si vzpomínám na jeden směšný případ. Věšeli jsem onehdy jednoho žida pro vyzvědačství. Chlap se nám připletl do cesty, ačkoliv tam neměl co dělat, a vymlouval se, že prodává kuřivo. Tedy visel, ale jen několik vteřin, provaz se s ním přetrhl a on spadl dolů, hned se vzpamatoval a křičel na mne: Pane generále, já jdu domů, už jste mě pověsili, a podle zákona nemohu být za jednu věc dvakrát potrestán. Dal jsem se do smíchu a žida jsme pustili. U nás je, má drahá, veselo...

Josef Švejk

Trest smrti ve Spojených státech Editovat

Electric chair on beach

Experiment Strany zelených ve Spojených státech - kombinace přílivové minielektrárny s elektrickým křeslem. Bohužel se odsouzený neupekl elektřinou, ale utopil se pár minut po příchodu přílivu.

Spojené státy americké jsou proslulé pestrostí způsobů výkonu trestu smrti. V poslední době se však zdá, že pouze jeden z nich je zcela dokonalý.

oběšení
zastaralé, po těch staletích už je to nuda
zastřelení
užití jedovatého olova
elektrické křeslo
tučné účty za elektřinu
elektrická koupací vana
tučné účty za chov elektrických úhořů, ochránci přírody protestují proti týrání zvířat
utopení na elektrickém křesle
novinka, viz obrázek. Levné, spolehlivé.
plynová komora
kyanovodík stojí nekřesťanské peníze a kdo to pak má uklízet
smrtící (injekční) stříkačka
špatně sladěné barvy

Špeky Editovat

Rozmanitost způsobů poprav vedlo k odlišným názvům lidí, kteří byli odlišně popraveni. Známí jsou oběšenci, méně však zastřelenci nebo komorníci.

Stříkačky se nebojíme,
protože všichni dobře víme,
že s její pomocí
se zbavíme nemocí.

Spojené státy také zakořenily zvyk, že poprava, které nepřihlíží mnoho lidí, je poprava na nic.

Neortodoxní způsoby popravy Editovat

 • Čtvrcení koňmi – tento trest byl oblíbeny zejména ve Francii a do sytosti si jej užívali zločinci, kteří usilovali o královu hlavu. Ke všem končetinám odsouzeného byli zapřaženi koně a tahem do čtyř různých stran došlo k roztrhání těla. V českých zemích čtvrcení roztaženého těla většinou prováděl kat ostrým nožem, tedy bez pomoci koňské síly.
 • Ruské elektrické křeslo V Rusku vymyslel místní popravčí Ivan Sekerovič Popravov levný a spolehlivý způsob, jak používat el. křeslo, aniž by se utrácely velké peníze za el. proud. Tento trest spočívá v přivázání odsouzeného ke křeslu a následném umlácení ebonitovou tyčí kombinovaným se škrcením liščím ocasem.
 • Ukamenování je oblíbeno v Íránu. Cílem je ukamenovat nevěrnou ženu k smrti. Žena je zakopávána až po krk, zatímco její děti scénu sledují. Kameny jsou přivezeny nákladním autem Tatra.
 • Znudění Velice nudný způsob, smrtelný pro všechny zúčastněné. Používá se ve školách a politických kruzích (často bez soudu)...
 • Justin Bieber – pokud je odsouzený vášnivý metalista, tak mu většinou udělají toto. To je moc i na vášnivého sadistu. Funguje to trochu jako poprava smrtící injekcí až na to že až do konce aktu je odsouzený při vědomí. Připoutanému na lůžku jsou na hlavu nasazeny sluchátka a puštěn ten nejhroznější remix skladeb jaký kdy existuje! Tahle poprava může trvat i několik dní.

Název Editovat

Název trest smrti patrně pochází od toho, že Smrt trestá, správně by se tedy mělo psát trest Smrti. Jistí vtipálci posměšně říkají trest Smrtky. Alternativou k trestání Smrtkou je "Trest Smrti", tedy trestání chudáka Smrťáka.

Test názoru na trest smrti Editovat

Výsledky Editovat

 • 1b: kladný názor na trest smrti.
 • 0,5b: Nemáte vyhraněný názor na trest smrti.
 • 0: Máte záporný názor na trest smrti.

Obrázky Editovat

Související články Editovat

Externí odkazy Editovat


Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Zločin
Kapsář Zločiny

PedofilieKrádežProstituceSebevraždaVražda

Lidé ikona Zločinci

David RathJack RozprašovačJessica FletcherováJiří KajínekLáďa HruškaFrankie CappuccinoJoe BananaLuigi Simoncelli

Lidé ikona Zločinecké organizace

AgrofertBerdychův gangJakuzaKutnohorská mafie

Znuděná ikona Ostatní

BankaJak vykrást bankuBetonové botyKrádež traktoru v Horním Rakousku v roce 2007Trest smrti