Trutnov

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Trutnov znak

Trutnovský drak

Metla

Tento článek je potřeba pěkně dojebat a upravit.

Potřebné úpravy: nebyly zadány

Square compasses Tento článek je přesný. Dosáhl kvalit úsporné objektivity. Ač na kostech nemá žádné maso navíc, tématu tím nijak nekřivdí. Špatně je totiž jeho předloha.


Trutnov (domácky Trautumberk land) je malá vesnice (podle místních však velkoměsto) na severu Čech. Tato vesnice není nijak moc důležitá nebo skvostná, i když místní tvrdí něco úplně jiného. Zajímavostí je, že Trutnov je nejzaostalejší město na západ od Moravy, vývoj se zde zastavil v 17. století (dle jistých informací zde teprve v 90. letech defenestrovali). Samozřejmě někteří ještě nevědí, že v Trutnově žije jeden z nejteplejších občanů zeměkoule. Áno správně je to Denis Kubík! Pokaždé, když jedete v trutnovském MHD, tak u vás zavane jakýsi puch! Tomu bych se absolutně nedivil! Vyžraný tlustý homeless si vozí prdel v autobuse! A ještě jedna perla o tomto městě: Z tohoto města se začíná stávat větší cikánské ghetto než je Chanov. Velké varovaní platí pro městské části Zelená louka a poříčí, kde je koncentrace cikánů tak velká, že se dá hovořit o romském koncentračím táboře!

[editovat] Městské části

[editovat] Červená Louka

Nachází se zde mnoho krásných staveb, paneláky, Kaufland a ghetto. S Trutnovskou částí Zentrum je spojeno mísou(MHD), která se ve večerních hodinách dá srovnávat se záchodovou mísou.


[editovat] Historie

Ve 13. století byl Trutnov založen pánem z Trautumberka (který je znám jako kladná postava z Krakonošských pohádek). Během let byl oblíbeným výcvikovým střediskem mnoha světových armád. Bylo zde nacvičováno dobytí města a jeho obléhání. Trénovala zde husitská i švédská armáda, nácvik bitvy ve městě zde měli společně pruská a rakouská armáda. Aby to obyvatelé Trutnova vydrželi, byl zde zřízen pivovar, který vaří pivo Krakonoš. Podle staré městské legendy se tímto pivem inspirovali plzeňští. Kvalita piva šla rapidně dolů s nástupem Václava Havla.


[editovat] Stagnování vývoje

Z neznámých důvodů se v Trutnově zastavil rozvoj. Odborníci tipují, že se zrovna nachází asi v 17. století. I když se vláda České republiky pomalu snaží zmodernizovat Trutnov, bude to ještě chvíli trvat. To z důvodu zabránění šoku obyvatel z technického pokroku. Jisté výjimky však povoleny jsou. Dovoz jakéhokoliv pokrokového vynálezu, kromě schválených, je trestáno odnětím svobody na 10 až 14 let.

[editovat] Pokrokové výjimky:

  1. Škoda Fabia Classic 1.2 HTP - je to jediné povolené auto v Trutnově a to z důvodu, že jinde lidem došlo, že je to auto úplně na hovno
  2. Zetor 50 - stařičký traktor je v Trutnově povolen, aby se mohli místní pokoušet hrát si na zemědělce.
  3. Bezpečnostní sirky - ty byli povoleny teprve novelou zákona o Trutnově z roku 2010 a dodnes se vedou debaty o správnosti této vyhlášky. Její zastánci tvrdí, že by bylo nemorální nechat obyvatele Trutnova umrznout, proti tomu odpůrci argumentují, že křesadlo už v Trutnově mají a sirky pouze zvyšují počet požárů v Trutnově (ty bývají dost často velice tragické a ničivé, jelikož trutnovští ještě nevědí, že se dá oheň uhasit vodou).

[editovat] Historické události

[editovat] Velká trutnovská defenestrace

V roce 1992 byla provedena v Trutnově defenestrace. Z okna v druhém patře trutnovské radnice byl vyhozen tamní starosta. Vzbouřencům se podařilo vyhodit starostu tak, že dopadl na elektrické vedení před radnicí. Na štěstí pro starostu v Trutnově nemají elektřinu, takže to přežil bez vážnější újmy.

[editovat] Zajímavosti

  1. pohyb z Trutnova a do Trutnova je sice hlídán, ale není omezen, takže trutnovští mají možnost opustit své město. Tak tomu bylo vždy vyjma let 1933, 1987 a 2003 (všechno prvočísla)
  2. Obyvatelé Trutnova se lehce liší od normálních lidí, je to způsobeno dlouhodobou izolací a tepelnou elektrárnou v jeho blízkém okolí. V Trutnově se mnohem častěji vyskytují vady očí a plešatost než v celé republice.
  3. V roce se 1979 (zase prvočíslo) se rozhodla československá vláda vybudovat v Trutnově elektrickou síť. Když však zjistila, že 97,568 % obyvatel Trutnova má pořád ještě panickou hrůzu z blesku, došlo jim, že elektřina asi není to pravé ořechové. Trutnovští tedy používají elektrické vedení jako šňůry na prádlo.
  4. někteří obyvatelé se dokázali prosadit i mimo Trutnov, ale nijak známě.
  5. sport v Trutnově je na mizerné úrovni, obyvatelé často fandí týmům jako třeba Tatran Střešovice, jelikož se jim zdá název podobnej slovu Trutnov.
uncyclopedia