FANDOM


Penguin-animation

Vzácný záběr nerovnocenného tučňáčího souboje natočený Albertem Einsteinem. Pro mráz není příliš jakostní.

King penguin 1

Patagonský tučňák

Puffin

Tučňáčí samička, používající make-up je velmi podobná děduchálkovi

Penguin

Krásný exemplář tučňáka (Pengus Linux)

Tučňáci jsou roztomilí nelétaví rybožraví ptáčci přidrzlého chování. Vyskytují se v chladných oblastech, hlavně v Antarktidě, při jižní točně, a v zahradách. Jsou baculatí, přibližně jednu třetinu hmotnosti tvoří tuky. (Taková tuková vrstva se přibližuje vlastnostem Jiřího Paroubka.) Nedovedou létat, ale dobře plavou. (Na rozdíl od křižníku Václava Klause, který už ani k hladině nevypouští vzduchové bubliny.)

Vzhled Editovat

Od základního černobílého zbarvení přešli někteří tučňáci k pestřejšímu zbarvení, ale jde spíše o výjimky. Patagonský tučňák má na kožíšku kromě černé a bílé také červenou a oranžovou barvu. Když proplave nánosem řas, je také zelený.

Chování Editovat

Tučňáci jsou mírně drzí, ať už mezi sebou nebo i k lidem. V zahradách se s oblibou pohlavkují a kradou lidem kelímky, brčka a dřívka. [1]

„Už jsme se s naším ledoborcem přibližovali k antarktickému pobřeží, když jsme zahlédli opravdová hejna tučňáků. Pískali jeden přes druhého a nemotorně se kolébali k tekoucí vodě. A pak se to stalo. Jeden neobratně zakopl a jeho otec mu dal pohlavek a plácl sebou do moře. Podařilo se mi natočit jen kus, protože kvůli mrazu se mi vypnul nahrávač. A tak vám to, co se pak odehrálo, musím vypovědět slovy. Tučňáka ve vodě to nijak nevyvedlo z míry a vyskočil na svého otce a také ho stáhl pod hladinu. Tihleti tučňáci jsou tak roztomilí...“

- Albert Einstein o výpravě k jižní točně

Madagaskarští tučňáci Editovat

Madagascar Penguins

Kowalski, Skipper a Rico se svým dynamitem.

Na Madagaskaru se vyskytují čtyři vzácní zástupci tučňáků, kteří sem utekli z novoyorské zahrady. Vyznačují se zejména všudypřitomnými pohlavky a dynamitem. Jmenují se Skipper, Kowalski, Rico a Private. Byli námětem pro film Madagaskar, kde se nenamáhali ani upravit jména.

Kočičce zachutnala rybička!“

- Skipper o lvu Alexovi

Hvězda Linuxu Editovat

Tux red flag

Častá tučňáčkova poloha: vykročeno s vlaječkou v rukou.

Tučňáček se stal hvězdou sovětského Linuxu, který má za úkol k němu nalákat co nejvíce chudáků. Protože náboženství je opium lidstva a chudáci levné drogy potřebují (když už nemají na drahé), stalo se uctívání svatého Tučňáka hlavní činností linuxářů.

Původ názvu Editovat

Název tučňáků je odvozený od jejich silné tukové vrstvy. (Jsou zde však nesrovnalosti. Proč se po tuku nejmenuje také Jiří Paroubek? A proč se jmenuje jedna masožravá rostlina tučnice, když nemá s tukem nic společného?)

Reference Editovat

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Penguins_(Madagascar) důkaz: film Madagaskar