Turecko

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Turecko
Türkiye Cumhuriyeti
Turecko – vlajka
státní zřízení:demokratura
hlavní město:Cařihrad
jazyk: hlavně ne kurdština
počet obyvatel:30 % obyvatel Německa
sultán:Recep T. Erdoğan
národní jídlo:německý Döner
národní nápoj:Káva
10000000lirPrední.jpg

Turecké peníze mívaly velmi mnoho nul

Turecko 01.jpg

Typická turecká rodina

Ingres Turecké lázně 1863.jpg

Turecké lázně zůstávají pádným argumentem pro vstup do Evropské unie

Turecko-islámské přátelství.jpg

Turecko-islámské přátelství

Turkey isis.jpg

Není nad dobrou sousedskou spolupráci

„Úroda včas sklizena, políčka vzorně obdělána. Je to hospodářství. Inu, Turecko.“

- Inspektor Trachta

Turecko (anglicky Krocan) je země, která je střídavě počítaná k Asii a Evropě. Turecko je známé svým kvalitním hospodářstvím, přátelským vztahem k Řekům a Arméncům a dlouholetou snahou dostat se do Evropské unie. Úhlavním městem je Cařihrad.

[editovat] Historie

Někde ve východním Turecku se podle legendy nacházelo Zlaté houno rouno, které ale úspěšně ukradl jistý Řek (od té doby pravděpodobně nemají Turci Řeky v oblibě). Pak bylo Turecko Postupně obsazováno Řeky, Peršany, Římany, až sem přitáhli Turci, které se už vyhnat nepovedlo. Mezitím tu ještě pár set let existovala Byzantská říše, která je významná hlavně tím, že odtud byli posláni zvěrozvěsti na Velkou Moravu.

Pokud jde o Turky, ti se z nějakého důvodu nehodlali spokojit se samotným Tureckem, ale postupně obsadili všechny možné balkánské státy od Řecka přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko až po Jižní Slovensko a část Rakouska. Když se dostali až k Vídni, tak nejspíš změnili názor a odtáhli zase zpátky do Turecka.

Na začátku 20. století pak Turci změnili svůj hlavní plán pro budoucnost: Když se nemohla Evropa stát součástí Turecka, stane se tedy Turecko součástí Evropy. Nejdřív vykoukli Evropanům prvenství v provedení první světové genocidy, což natolik rozzuřilo zejména Němce a Rusy, že jim Turci museli slíbit, že o tom nikomu nikdy nepoví. Za druhé Turci usoudili, že psaní arabským písmem není v Evropě in, takže zavedli latinku (ale při opisování z jiných jazyků se nejspíš někde stala chyba, protože Turci píšou tečku nad velkým İ a ne nad malým ı). A po dalších devadesáti letech usilovné snahy dosáhlo Turecko toho, že bylo uznáno za kandidátský stát EU, což svědčí o prozíravosti Turků, protože v době, kdy se svým úsilím začínali, ještě nikdo o nějaké Evropské unii nic netušil.

[editovat] Současnost

Turecko je mírumilovnou zemí, která je členem NATO. Jeho armáda v roce 1974 mírumilovně obsadila severní část Kypru, čímž se zvětšilo turecké území. Turecko podporuje neškodné muslimské spolky, jako jsou Al-Kejda, Al-Gebra, Al-Lidl, Al ša mir či Islámský stát. Jako člen mezinárodní koalice boje proti terorismu bojuje proti Al-Kajdě, Islámskému svazu Ajnad al-Šám, Muslimskému bratrstvu, Al-Nusře, Islámskému státu, Rusku a Sýrii.

[editovat] Turecko a naše země

 • V Turecku studovala budoucí prezidentka Česka Kristýna Kočí.
 • Turci při nájezdu na Moravu vážně poničili budou restaurace U Pavouka.
 • Česko je tranzitní zemí pro dovoz staroněmeckého Döneru do Turecka.

[editovat] Základní fráze v turečtině

 • Benim hoverkraft müren dolu = Mé vznášedlo je plné úhořů
 • Armen soykırım olmadı = Arménská genocida se nestala

[editovat] Národní sport

Turci jsou již od nepaměti velmi bojovný národ. Mezi časté sportovní aktivity patří odjakživa dobývání Evropy a fotbal. V posledním století také velmi vzrostla popularita sportovního pučení (zápas v pučích mezi armádou a vládou se koná každých cca 20 let), sestřelování ruských letadel a masakrování obyvatel na východě země.


[editovat] Dotaz na Rádio Jerevan

 • Otázka: Je pravda, že Rusko je nejvýznamnějším dodavatelem ropy do Turecka?
 • Odpověď: Po zničení cisteren na převážení ropy z Islámského státu už ano.


[editovat] Turecké vynálezy

 • turecký záchod
 • turecké lázně
 • turecký med
 • turecký sed
 • turecký koberec
 • turecká káva
 • turecké hospodářství
 • turecký puč
 • řecké hospodářství
 • řecký gyros
 • řecké tzatziki


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKLDRKurvajtMongolskoOnánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTurecko

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieMoravská Jihovýchodní AfrikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaSúdán

AmerikaKanadaGrónskoJamajkaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americké

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieÇek CumhuriyetiČudlíkistánGighaKrakoziaKrálovství kněze JanaNový ZélandSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

uncyclopedia