Ucho Svobody: Virus proti stahování nalezen!

Z Necyklopedie

Přesměrováno z Ucho
Přejít na: navigace, hledání

„Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“

- Vincent van Gogh

Hudebníkům se podařilo nalézt virus, který zamezí nelegálnímu stahování hudby z internetu i nelegálnímu vypalování. Za tímto úspěchem stojí tři britští šlechtici - Sir Paul McCartney, Sir Mick Jagger a Sir Elton John. Předevčírem se přidal i jejich nový přírůstek, Sir Bono. Sir Jan Berwid-Buquoy se připojí po zahraničním turné. Vzhledem k domovským kapelám prvních dvou byl nový prospěšný prý virus nazván B-Stone.

[editovat] Prvopočátky

Skupina amerických vědců ze známých laboratoří v Silicon Valley, které zmínění šlechtici bohatě platili a kteří si z pochopitelných důvodů přejí zůstat v anonymitě, vymyslela virus, jenž zachytí jakýkoliv pokus stáhnout nelegálně hudbu z internetu nebo vypálit CD na vašem počítači. Počítačový virus neprodleně způsobí, že místo toho se ve vašich přehrávačích či soukromých discích objeví jekot Yoko Ono. A aby odstrašující účinek byl vyšší, tento jekot vymaže i jakoukoliv další, byť předtím legálně staženou hudbu z vašich MP3 nebo IPodů. Ostatní soubory a paměti virus B-Stone nenapadá a nijak neovlivní samotný chod vašich PC.

[editovat] Naděje

Sirové si od celé akce slibují okamžitý konec nelegálního stahování a vypalování hudby a tím i zachování jejich dosavadních příjmů z napsané hudby. Aktivitu podle zahraničních zdrojů podporuje naprostá většina invenčních skladatelů i provozovatelů hudby. Z viru bude mít prospěch celý řetězec dosavadní výroby a distribuce hudby, skladateli a interprety počínaje a vydavateli a prodejci konče. Prospěch budou mít i výtvarníci obalů, majitelé studií, výrobci přehrávačů i všeho legálního zboží, které hudební průmysl používá a využívá.

I proto se nový virus B-Stone setkává s velkým ohlasem v celém vyspělém světě. Okamžitě vznikla i B-Stone Virus Foundation, nadace B-Stone viru, která shromažďuje příspěvky nadšených umělců, za něž budou vyhledávána a ničena centra, která by se pokusila vymyslet antivirus. Na situaci zareagovala i tuzemská scéna. Jako první se k podpoře bístounu přidali umělci v čele s Olympičem, kteří oslavili 60 (protože „Siry“ u nás nemáme, „Viry“ ovšem ano). Mezi nimi Michal Prokop, Vladimír Mišík a Marián Varga. Přidal se i Jiří Bartoška, ačkoliv nikdy nic nenazpíval.

[editovat] Nejednotná fronta

Je ovšem nutno dodat, že ani umělecká fronta zcela jednotná není. Proti viru protestují tzv. Kvíčaly, okamžitě ustavený sbor českých umělkyň, kterým je jasné, že legálně si jejich nahrávky už nikdo pořizovat nebude. Předsedkyní Kvíčal se stala Helenka Vondráčková, místopředsedkyněmi byly zvoleny Hana Zagorová, Leona Machálková a Ilona Csáková. Tiše i hlasitě je podporuje celá řada dalších domácích celebrit, např. Michal David, JUDr. František Janeček i Karel Vágner. Nepřidala se jedině Kateřina Brožová, neboť právě její pištění má být oním zvukem, který zachvátí přehrávače a CD přistižených nelegálů v Česku. Došlo jí totiž, stejně jako světové pištnici Yoko Ono, že jim budou přináležet veškeré interpretační tantiémy. Což je ostatně fakt, který by mohl celou bohulibou aktivitu zastavit.

I-zavinac Článek čerpá z díla
Porod kniha2
Otakara Svobody
uncyclopedia