Václav Kočka

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání


Nešlápněte do hovna Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec (hovnivál), který SPRASÍ tento článek?
Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Kočka domácí.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Václav Kočka je pohádková postava připodobňovaná ke Santa Václavu Klausovi, Ježíškovi či Dědu Mrázkovi. Podle legendy provozuje v Práglu pouť, na kterou mají všechny děti vstup zdarma. Zlý jazykové snažící se o vytlačení cizích a nedomácích vánočních postav se rozhodli zabít dvě mouchy jednou ranou a vytvořili příběh, ve kterém podlý Kočka zastřelil Dědu Mrázka. Děti však svého oblíbeného hrdinu nedali, neboť věděli, že Kočka žádné Mrázky neviděl.

[editovat] Citáty

„Já jsem žádný Mrázky neviděl“

- Rozbrečený Kočka

„Střílet kočky je nefér, protože mají moc hebounký pacičky a nemůžou tasit.“

- Blondýna na stojáka

[editovat] Vyznavači kultu Václava Kočky

Mezi vyznavače Václava Kočky, kteří mu pravidelně přinášejí oběti do jeho chrámu na Pražském výstavišti, patří například Jiří Paroubek, Pavel Bém, Michal David a další.

[editovat] Filmový hit

Vrteti kockou

V roce 2009 se literární a filmová skupina „ParouBack & His Melody Boys“ ve spoluprácí s ÚV KSČSSD chystá do světových kin uvést trhák "Vrtěti kočkou". K dispozici zatím nejsou ani informace o ději, pouze oficiální plakát.


Relief Havel
Václavové
Václav Nultý SvatýVáclav I. BendaVáclav II. KrakonošVašek III. HankaVenca IV. HavlůjVáclav V. ChilskýVašek VI. TelefončskýVáclav VII. z HospodyVenca XIV. PesVáclav Poslední Nejmladší
uncyclopedia