FANDOM


Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Vlasy.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

„Je to fakt potvora ...“

- Standa Lokotka
Vlasovec zubatý
Mikrofoto vlasovce
mikrofoto vlasovce zubatého

Stupeň ohrožení
běžný druh
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: potvorovití (Hnusimalia)
Rod: vlasovec (Chlupitares)
Druh: vlasovec zubatý
Binomické jméno
Chlupitares se zubami
Kresba vlasovce

ilustrační kresba od tvůrců muzikálu Vlasy - bo nedostatek odvážlivců

Vlasovci (Chlupitares) jsou malé parazitické šelmy, z čeledi potvorovitých (hnusimalia). Vypadá skoro jako vlas, avšak je schopen neúplné barvoměny – na všechny barvy, které vymyslel Chuck Norris (tzn. na růžovou ne). Tímto se dokáže přizpůsobit různým hostitelům (viz dále). Rozmnožují se dělením (řízkováním).

Výskyt Editovat

Všude kromě skinheadstánu. Vyhýbají se homo debilis pro téměř absolutně skoro stoprocentní (99%) jistotu o absenci mozku a tudíž jakékoli krve v oblasti temena a dutiny hlavní.

Způsob života Editovat

Díky maskování se nenápadně přiblíží k hostiteli (nejčastěji homo sapiens) a pomocí ninja lana se přichytí svými ostrými 4 (není to prvočíslo) zuby k hlavě, nejčastěji zezadu (tj. do oblasti vlasního porostu), kde saje krev.

Z historie Editovat

Původ vlasovce zubatého není známý. Jisté však je, že se poprvé objevil v Praze kolem 6. května 1945. Epidemie vlasovců zcela paralyzovala poslední bojeschopnou, zhruba miliónovou německou armádu nacházející se tehdy na území Protektorátu, takže se během několika dní vzdala bez boje neozbrojeným Čechům

Prevence Editovat

Musíte si mýt pravidelně vlasy, přibližně co hodinu. Pokud už nějakého vlasovce máte tak rozhodně NECHOĎTE ku HOLIČOVI (množí se dělením). Myjte si vlasy pokud možno co 10 minut i v noci.

Příbuzní Editovat

Zubovec vlasatý Editovat

Zubovec

zubovec vlasatý

Původně kolonie vlasovců. Ovládl umění kolektivního myšlení. Z jeho spodní části vyrůstají drobné chloupky s čelistmi (pozůstatky vlasovců), jimiž se zachytí v ďasnu. Vyhledává pěstní souboje.

Vlasovec Pičurinův Editovat

Sovětská propaganda – vynález Pičurina. Ve žlutém a rudém provedení, neschopen barvoměny.