FANDOM


1 Kc zlamana Tento článek stojí za jednu zlámanou grešli. Je třeba jej převést na konvertibilní měnu, nebo na zlato, případně na sůl, která je nad zlato. Moeda mafagafo

Kniha Stopařův průvodce po galaxii uvádí, že Vogoni patří k nejošklivějším stvořením ve známém vesmíru. Aby jste pochopili jejich situaci, musíte si uvědomit, že Vogoni nejsou zlí. Jsou jen nevlídní, byrokratičtí a bezcitní. Nehnuli by prstem ani kdyby jejich babičku sežrala Ohavná blátotlačka z Tralu (pokud by ovšem neměli písemný příkaz s dvěma kopijemi, schválenou, zrušenou, znovu potvrzenou, ztracenou, znovu nalezenou, zkompostovanou a nakonec přeměněnou v rašelinu na podpal).

HistorieEditovat

Už na začátku evoluce, kdy se Vogoni vyplazili v podobě ještěrek z vody na břeh a zasvítili na ně první paprsky světla, řekli si bohové, že u tak odporných stvoření nemá smysl dále v evoluci pokračovat a znechuceně se k Vogonům odvrátili zády. Ovšem už tehdy se ukázala vogonská zatvrzelost a jednoduše si řekli "K čemu evoluce". To zapříčinilo, že Vogoni dále pokračovali i bez vyvinutých orgánů a končetin. Hned jak byly jejich, cosi jako mozky schopny vyvinout vesmírné lodě stali se hlavní politicku frakcí Mléčné dráhy.

Komunikace s VogonyEditovat

S Vogony se velmi těžce komunikuje. Ignorují naprosto jakýkoliv druh komunikace, který se nejedná politiky. Pokud budete někdy chtít s Vogonem komunikovat, je důležité prolomit jeho bariéry tím, že mu do vakua (kde běžně mají stvoření mozek) dostanete nějakou myšlenku. Po přijetí myšlenky začne Vogon pracovat jako polovodič a v tu chvíli můžete rozvinout rozhovor.

Pro tento mentální útok se doporučují fráze
  1. Vás tahle práce opravdu baví?
  2. Jaký máte názor na momentální politiku?
  3. Co hodláte dělat o prázdninách?

Zástupci VogonůEditovat

Vogoni, kteří jsou známí
  • Boris Johnson
Vogoni, kteří tvrdí, že nejsou Vogony