Vojislav Šešelj

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Vojislav Šešelj.jpg
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Vojislav Šešelj na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Vojislav Šešelj (pův. jm. Vjekoslav) je chorvatský komik původem z bosenskohercegovského Sarajeva, aktuálně působící v haagském ICTY divadle. Jako herec komických rolí působí již 35 let, ale proslavil se teprve svou znamenitou rolí srbského ultranacionalisty, kde zesměšňuje fašismus a velice chytře svým nesporným hereckým talentem poukazuje na primitivitu balkánsko-srbského nacionalismu.

[editovat] Mládí

Vojislav Šešelj se narodil 11. října 1954 jako Vjekoslav v chorvatské rodině v Sarajevu. Jeho rodina se do Bosny přistěhovala z chorvatského Záhoří (Zagorje). Jeho otec byl stoupencem extrémního nacionalismu a ustašovského hnutí, matka naopak horlivou titoistkou. Proto mladý Šešelj, u něhož jeho rodiče rozpoznali výrazný herecký talent, uvážil, že v jeho rodině chybí už jen role četnika. Začal tedy vystupovat v menších kabaretech, kde zesměšňoval srbský nacionalismus a vystupoval jako jeho extrémní zastánce. To vše s poctivou dávkou humoru. Dokonce přijal i umělecké křestní jméno Vojislav. toto srbské jméno dokonale kontrastovalo s chorvatským přijmením Šešelj, což Chorvaty při jeho televizních pořadech, které se tvářily coby politické projevy, až neskutečně bavilo. Srbové, kteří jsou podle nedávného IQ testu národů nejhloupější v Evropě (zajímavostí je, že Chorvaté jsou naopak jedni z nejchytřejších), si ihned začali myslet, že svoje militantní názory myslí vážně, a tak ho začali milovat. Dokonce se stal vojvodou četnického hnutí.

[editovat] Šešelj a válka

Šešel jako vojvoda četnického hnutí začal vystupovat v televizi. Jeho názory o Velkém Srbsku, pro normálního člověka evidentně humorné a zcestné, v Srbech vzbuzovaly nacionalismus. Šešelj se vyloženě pásl na hlouposti většiny srbského lidu (ti nejchytřejší ze Srbska odešli). Jeho představení bývala zpravidla vyprodána. Zejména pak ta v Haagu.

[editovat] Šešelj v Haagu

Vojislav Šešelj 2.jpg

Nesporný talent Vojislava Šešelja se ukázal zejména v Haagu, kam se kvůli své popularitě sám vydal. Bylo to proto, že i pro soudkyni Carlu del Ponte byly jeho komedie tak věrohodné, že jim steně jako Srbové i sama uvěřila. Vůbec jí přitom nedošlo, že jméno Šešelj by v bělehradském telefonním seznamu marně hledala. Vojislav Šešelj si z haagského soudu udělal největší kabaret na světě. Například všechny členy haagského tribunálu při soudním přelíčení vyzval, aby mu provedli felaci. Poté jim oznámil, že souloží s jejich matkou a Carlu del Ponte nutil dokonce ke kopfagii. Dále naoko tvrdohlavě hlásí stejné nacionalistické nesmysly, přesto v jeho podání tak naivně humorné. Typickým znakem pro Šešelja je jeho až roztomilé šišlání při projevu a neustálé držení hladovky.

[editovat] Šešeljovy výroky

  • Linie Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica musí být západní srbská hranice. Chorvati si mohou vytvořit stát, ale jen západně od této hranice (Chorvaty jeho postava neuznává, stejně jako kohokoliv jiného, i Japonci jsou šikmoocí Srbové, a tato hranice by Chorvatsku přiřkla území ne větší než plocha města Brno.)
  • Vy všichni členové haagského tribunálu můžete pouze přijmout nabídku mi vykouřit penis.
  • Jebu vám všem matku a přeju si, abyste sežrali všechna svá hovna...
uncyclopedia