FANDOM


Nové Veselí

Hlavní město


Vysočina
 Hochland
Highland
нагорье
ヰソチナ
Vysocina flag Vysocina emblem
(Flag) (Coat of Arms)
Motto: Jen to nezorat
Národní Hymna: Já do města nepojedu
Mapa-republika2
Mapa českých států - Vysočina je značena modře
Jazyk Čeština, Hantec
Hlavní město Nové Veselí
Vláda levicová
Politický systém republika
Vůdce
Zeman-spek
Miloš Zeman - prezident republiky Vysočina
Ustanovení neznámo
Měna Českokoruna, Morgoš
Náboženství převážně ateistické, mírně katolické
Spojenci Tento stát uzavřel spojenectví s těmito zeměmi:

Lidový tanec Horácko

Parlament2

Rozdělení sil v parlamentu - 40 Zelení 40 Hipíci za zelené jistoty 19 Strana za důstojný život 1 opruzák ze strany Kopněte zeměkouli do koulí

Ateo.cz-Paroubek 1

Jiří Paroubek při návštěvě Vysočiny, požadující navrácení Vysočiny do České konfederace

Vysočina (dříve Vrchovina nebo Česko-moravská krabatina) je Bohem zapomenutá země, ležící mezi dvěma velmocemi, Čechami a Moravou, kde vystrčíte nos za branku od domu a sežere vás liška. Jde o separatistický stát s nejošklivějším hlavním městem světa, Jihlavou, a nejošklivější hlavou státu, Milošem Zemanem, zato je zde krásná krajina. Hospodářsky je tu úplný hovno, takže Vysočina musí spoléhat na pomoc od Ruska a Čínské lidové republiky, stejně tak od OSN.

Vysočina trpí takzvaným „mongoloidním komplexem“ (Mongolsko leží také mezi dvěma velmocemi – Ruskem a Čínou). Dokonce i v přepisu do katakany používá ヰソチナ zastaralý znak wi.

Do povědomí veřejnosti se dostala kvůli výstupům prezidenta Miloše Zemana. Zemanovy výroky adresované nejen sousedním zemím v posledních létech dělí vysočínskou společnost na dvě půlky, zapříčinily také krátkou česko-moravskou válku pár let nazpět, během které byl prezident Zeman unesen a je dodnes držen jako rukojmí v Čechách na Pražském hradě. Přesto, navzdory nepřítomnosti tělem i duchem, zvítězil v prezidentských volbách Vysočiny.

Politický systémEditovat

Vysočina je republika prezidentského typu. Hlavním městem je Jihlava, Nové Veselí si svým sídlem zvolil prezident Miloš Zeman, jenž byl v posledních volbách jediným reálným kandidátem na vítězství a má i vlastní politickou stranu. Největší město je Žďár nad Sázavou, další významnou aglomerací je metropole Studénky.

ObyvatelstvoEditovat

Vysočinská lidová republika má cca půlmilion obyvatel. Většina obyvatelstva je negramotná (přesné číslo podle Wikipedie je 51.37 %). Dále zde žije 13 miliónová populace slepic, 3 milióny ovec, sto tisíc prasat a jeden prezident.

HospodářstvíEditovat

Proexportně zaměřená ekonomika vyvážející novináře, becherovku a laciné bonmoty.

SurovinyEditovat

Ve vesnici Ostrov nad Oslavou byla údajně objevena ropa. Tento objev měl způsobit, že se z vesnice Ostrov stal opravdu ostrov (v ropě). Jihlavský supervulkán na své hospodářské využití dosud čeká.

I když měla být Vysočinská republika díky ropě velice bohatá, žádnou ropu nevyváží, což může znamenat buď, že:

  1. Mají ropy jen tolik na vlastní spotřebu.
  2. Mají ropy tooooolik a hamouněj.
  3. Nemají ropu (velmi pravděpodobně ne-li jisté).

PrůmyslEditovat

Zavedení zákonů způsobilo že neexistuje téměř žádný průmysl. Existuje jenom jedna rafinérie na ropu v Obyčtově (vedle Ostrova) z které veškeré zplodiny odfukují větrné elektrárny za hranice. Nejrozšířenějším průmyslová odvětví jsou asi – gigolo-turistika, výroba metanu (jako palivo) ze zvířat (přemýšlejte jak) a zpracovávání brambor na hranolky.

VývozEditovat

Protože v celé republice je jenom 200 automobilů, největší vývozní artikl je benzín a 50% ropy (50% se zpracuje v Obyčtovské rafinerce). Dále se ještě vyváží všechny možné (i nemožné) výrobky z brambor, kterých je všude dost. Velkým kšeftem je taky houbaření. Většina "veselých" houbiček je do půlky listopadu sklizena.

HistorieEditovat

ZaloženíEditovat

Republika Vysočina vznikla ze stejnojmenného kraje bývalého Velkého Česka. To se v roce 2010 rozpadlo z důvodu války krajů o dotaci na spravení silnic. Běhěm války vznikly tři strany – Česká konfederace, Moravstánská unie a Republika Vysočina. Konfederace ubrala Vysočině 3/4 území a donutila ho podepsat mír. Od té doby je Republika Vysočina neutrální.

Becherovka

Becherovův koktejl

Co se stalo potomEditovat

Po skončení války se všechno vrátilo do normálu. Byly nové volby které dopadly následovně – 40% Strana zelených 40% Hipíci za zelené jistoty 19% Strana důstojného života (strana důchodců) 1% Kopněte Zeměkouli do koulí. Díky takto zelené vládě bylo okamžitě zavedeny dva zákony – zákaz automobilů a zrušení policie (kromě Kriminálky Žďár Nad Sázavou – znáte z Televize Vysočina). Většina obyvatel je s politikou spokojena, protože ví, že lepší to už nebude. Volby jsou v zimě, protože v té době je nejvíce lidí naštvaných na globální oteplování (není sníh).

SoučasnostEditovat

Země se dostala do povědomí díky novičoku, jedu, kterým byl roku 2018 otráven agent Skripal, z čehož je obviňováno – a právem – Rusko. Novičok se zde skutečně vyráběl (zde a nikde jinde) a to i přesto, že pro to neexistuje jiné svědectví než svědectví notorického úplatného lháře, jenž zůstává pro jistotu v anonymitě. Jisté ale je, že se zde novičok pouze vyráběl, ale neskladoval (nikdy zde ani nebyl).

GeografieEditovat

Sousedí s Českem a Moravstánem, někde poblíž leží také Lihočeský kraj. Nemá moře, má několik málo rybníků a několik potůčků.

PřírodaEditovat

Vysočina

Vysočina, země tísíců jezer

Na Vysočině roste převážně kleč a kosodřevina, s občasným výskytem zakrslých forem jalovce karaka a jedle kawakami, které lemují břehy jezer. Jediný zbytek lesa se nachází v okolí hlavního města, ale ten slouží výhradně prezidentu Zemanovi k objímání stromů. Zvířena je zde podobná jako v okolních mocnostech, jen v prezidentském lese je zvýšený počet novinářských hyen.

ZdravíEditovat

Kvůli zákazu automobilů se dá dopravovat pouze na kole, v rikše nebo dvounohým koněm. To způsobuje že Republika Vysočina je nejméně obézní stát na světě a ještě k tomu je v populaci 15 % kulturistů.

Pohnutá historie města Žďár nad Sázavou Editovat

Zdar

Žďár za pěkného počasí

Druhým hlavním městem je Žďár nad Sázavou. Toto město bylo nenápadné do té doby, kdy se rozpadla Česká republika na Českou konfederaci, Moravskou unii (též zvaný Moravistán) a Republiku Vysočina. Po vyhlášení samostatné republiky bylo hlavní město Jihlava, ale po statečném ústupu vojáků byla Jihlava obsazena. Po podepsání míru a prohlášení Zemana prezidentem se stalo hlavní (vesnice) město Nové Veselí. Přesto je stále Žďár největším městem a centrem Republiky Vysočina. Během války se městu téměř nic nestalo. Horší bylo, když po přílivu patriotických houmlesů ze všech ostatním měst Vysočiny, vypukla Velká dubnová Houmlesácká vzpoura. Houmlesové si postavili tři hlavní barikády v ulici Palachova, u 4.zš a u základny Nádraží. Houmlesové statečně bránili své popelnice a kartony, ale nakonec byli všechny barikády strženy. Všechno šťastně dopadlo když ve městě byla postavena největší budova Armády spásy ve střední Evropě. Jako správné velkoměsto má Žďár i metro.

Jediná kolonie – Severovýchod Kypru Editovat

Eurotunel

Podmořský tunel, Vysočina-Severní Kypr

Beng

Vysočinská vojska při výsadku v Kypru

Protože Republika Vysočina nemá dostupné moře, rozhodla se že si jedno dobije. Bylo dlouhé rozhodování a plánování, kam by se útok vedl. Plánování urychlilo stížnosti občanů za horkého léta v roce 2015. Nakonec se rozhodlo pro nenápadnou zemičku ve středu Středozemního moře, kde je dostatek moře, pro Kypr. Lehce vyzbrojená vysočinská armáda se okamžitě vylodila vrtulníky a hlavními bojovými šalinokoptérami na sever Kypru, kde započala akci. Po vítěztví v pár severních městech se postupovalo čím dál blíž ke středu ostrova. Nejdůležitější byla bitva u Lefkosie, která rozhodla o ukončení postupu armády. Armáda vybudovala zeď která rozděluje Kypr na dvě části - Svobodný Kypr a Republika Severní Kypr (bývalý okres Severní Kypr). Po založení republiky a vycvičení severokyperské armády se vysočinská armáda stáhla. Severní Kypr začal vydělávat díky přílivu turistů z Vysočiny. Jižní Kypr začal vydělávat díky přílivu turistů z Evropy. Víc už v článku "Republika Severní Kypr". Vysočina má už se Severním Kyprem ještě spojitost v tom, že to je velké odbytiště výrobků z Vysočiny a že Vysočinu a Sever Kypru spojuje podzemní železniční dráha.

Autonomní oblast Horácko Editovat

V roce 2007 si vymohla oblast Horácko autonomii, která jí byla zaručena listinou Terra Horatia sepsaná vrchním představitelem Vysočiny a zástupcem Horáckých separatistů, když spolu zapíjeli načerno zabité prase v lokále U Sršáňa ve Velkém Meziříčí.

Spor se svobodným knížectvím Jihlavisland Editovat

Od roku 1939 vede republika spor se svobodným knížectvím Jihlavisland o jeho existenci. Kvůli tomu došlo k několika potyčkám mezi Němčóry, dvounohými koňmi a obyvateli republiky Vysočina.

KulturaEditovat

Vysočinští se po zrušení policie staly centrem všech alternativních lidí. Hodně se jich účastní každoročního festivalu dechovkářských skupin CzechDech. I proto se odtamtaď odstěhovaly veverky.

MédiaEditovat

Tv10

Vysočina je zemí pro novináře nepříjemnou, ba nebezpečnou. Svoboda tisku a slova tu nejsou – narozdíl od Západu – a sám prezident v tom hraje svoji roli.

Nejdůležitější patriotické médium do uzavření míru bylo rádio Vysočina. To se změnilo z rádia vysílajícího stupidní pop, na rádio hlásící novinky z bojiště – tedy vetšinou o hrdinném ústupu. Další důležité médium je Televize Vysočina.

VlajkaEditovat

Po založení republiky se musela vyřešit otázka vlajky. Protože se chtěla republika odlišovat, zvolila trochu modernější vlajku. Vlajku lze snadno vyrobit pomocí sklenice barvy, kterou hodíte na šedé plátno. Vlajka se ovšem neujala. V anketě většina občanů Vysočiny odpověděla, že jim zelená skvrna připomíná suché z nosu, mimozemský výkal nebo zelenou chobotnici architekta Kaplického. Ani podobný návrh od Číňanů neuspěl, takže vlajka zůstala fádní (viz nahoře).

Národní hrdinové Editovat

  • Kléma – celým jménem "Klement Gottwald" - v roce 1948 založil tzv. Jihlavský kraj, roku 1960 zrušený, v roce 1999 znovuobnovený (později přejmenovaný na kraj Vysočina). Společně s prezidentem Zemanem nese nejvyšší republikánské vyznamenání - Řád rudé kurvy s řetězem.
  • Jakub Prasina – zpěvák známý světovým rekordem v držení vysokého "C" na konci známé italské romantické canzonetty "Funí kule, funí v kulách" (pokus započal v roce 2004 a jestli mu nevypadly hlasivky, vyje tam dodnes).
  • Doc. RNDr. Jiří Vaníček, CSc. – velká osobnost Vysoké školy polytechnické Jihlava, tyká si s Vaškem Klausem, Ferdou Porschem, Jurou Gagarinem, hrával kuličky s Tomem Masarykem. Měl kancelář ve stejném domě jako Vláďa Špidla, ale prý moc se nekamarádili, jen chodili na stejné záchodky. "Vláďa měl vždycky komplex...", říká usměvavý docent. Každé ráno líbá vlajku Evropské Unie. Ačkoliv není místním rodákem, byla mu pro takový počet známých udělena hodnost Celostátního kantora. Krom toho, přispěl rozvoji Republiky Vysočina i patentovaným hrotem tužky.
  • Hliník – respektovaná osobnost vysočinského lidu, proslul např. tím, že se přestěhoval do Humpolce

Mohlo by vás zaujmoutEditovat

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň