Vznik planet

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Vykricnik

Pozor

Tento článek je pouze o maličko lepší, než Olivia Newton-John

Wikideathstar

Planeťačka

Když už značně vyvinutý planeťák (vyvinutý - to u planeťáků znamená, že mají v prstenci už dozrálé balvany) sbalí nějakou taktéž vyvinutou planeťáčku (vyvinutá-v jejím jádru se utvořily všechny potřebné plyny) a přitahují se (gravitačně), může dojít k prcání.

[editovat] Planetární prc

Prcání znamená, že se musí k sobě přiblížit na takovou vzdálenost, aby se jejich gravitační síly spojily a výsledným tlakem dojde u planeťačky k otevřený kráteru k jádru a u planeťáka k vystřelení milionu balvanů. Za nějakou tu miliardu let planeťačka zmohutní a za další miliardu let ta část, o kterou vyrostla se díky erupcím uvolní do vesmíru, seskupí se a vznikne malé planeťátko.

[editovat] Nový život

Postupem času planeťátko roste a roste (tedy pokud ovšem vstřebává dost dusíku, neonu a hélia) a stává se z něj adolescentní planetka se spousty kráterů, z kterých prýíští síra. V tomto období se rozhoduje, co bude dál. Některé planetky mívají anarchistické sklony a nepostojí na svém místě a stávají se z nich meteority. Ale pokud tak neučiní, tak se z nich stanou další planeťáci a planeťačky připravené k seksování, aby obohatili nebe. Výjimkou je planetka Bíďošála, která vznikla Velkým třískem.

[editovat] Jiné teorieNešlápněte do hovna Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec (hovnivál), který SPRASÍ tento článek?


Sluneční-soustava

uncyclopedia