Waldorfská škola (stanice metra v Praze)

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Digitální fotoaparát Temuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.

Stanice metra Waldorfská škola se nachází mezi stanicemi Jinonice a Nové Butovice. Veřejnosti byla otevřena 29. února 2011. Navrhovaný název byl Nechutná jídelna. Stanice se nachází v sídlišti Jinonice, a to přímo pod budovou zdejší waldorfské školy (228/9).

[editovat] Historie

Její podobu navrhla zdejší učitelka výtvarné výchovy, i když se proslýchá, že nákres zhotovil jeden z jejích žáků, když měl kreslit řeckou Akropoli.

Návrh na stavbu stanice podal zdejší ředitel, kterému se zdálo, že od metra Jinonice to je do školy daleko. Protože ale věděl, že takováhle pitomost by rozhodně neprošla, spolu s několika dalšími dal projektu krycí název Nová škola[1] a začal střádat na novou stanici prostřednictvím veřejné sbírky a jednoho benefičního koncertu. (Přispívat můžete na účet 5171646001/5500.) Rodiče v bláhové představě, že se bude stavět nová škola, hojně přispívali, a tak po čase bylo dost peněz na postavení nové stanice.

Stanice byla otevřena 29. 2. 2011 v 10:00. V 10:30 bylo do nemocnice Motol bylo převezeno 14 cestujících a dva strojvůdci po čelní srážce, která následovala po slavnostní jízdě. Oba strojvůdci jsou mrtvi. Policie pátrá, kdo sakra tu pitomou stanici plánoval.

[editovat] Poloha

Stanice se nachází pod zmíněnou budovou, a to v prostorách bývalých sklepů. Jako jediná stanice v Praze má pouze jednu kolej . Zajíždí se sem pouze na požádání, tj. pokud zde chcete vystoupit, musíte ve stanici Jinonice či Nové Butovice stisknout tlačítko STOP (tlačítka, která do té doby ve vozech metra nebyla, byla též zakoupena z veřejné sbírky). Vlaky, které zde nezastavují, mezi jmenovanými stanicemi projíždí přímým tunelem, který fungoval před únorem 2011.


[editovat] Výstupy

Výstup má stanice jeden, a to po pevném schodišti čítající 30 stupňů, které vede do hlavního vestibulu školy - tj. před šatnu prvňáků. Škola uvažuje, že z výdělku z nejbližšího jarmarku zakoupí plošinu pro osoby se sníženou možností pohybu.

[editovat] Možné přestupy

V současné době není ze stanice možný žádný přestup na jinou městskou dopravu, ovšem škola uvažuje o zavedení lanovky ze své dolní do horní budovy.

[editovat] Výstavba; vedení tunelu

Ze stanice Jinonice je tunel veden prudkou jednokolejnou odbočkou, která zatáčí přímo ke škole. Ze stanice Waldorfská škola míří opět přímo k Novým Btovicím (vrtáním tunelu sice byla poškozena Jinonická sokolovna, ale to nevadí, protože tělocvik je nově na nástupišti stanice - 100 metrů je dost), na Nových Butovicích ale kolej ústí v protisměru (to si dopraváci umědomili až po slavnostní první jízdě (vlastně původně slavnostní jízdě)). To samé se děje i na Jinonicích.

To znamená, že když někdo chce ve Waldorfské škole vystoupit, způsobí v Pražském metru pořádnej bordel. (Na stanici Jinonice tedy strojvůdci rádi hlásí příští stanice Waldorfská škola, prosíme nevystupujte, a když už na jmenovaném místě skončí, ozývá se ,,příští stanice Nové Butovice, absolutní konečná...)

šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1

uncyclopedia