Webová stránka

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

„Tyhle webové stránky každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“

- Věra P.

[editovat] Co to je

Webová stránka je taková strašně složitá a tajná věc, kterou nelze vysvětlit. Ani by se to nemělo prozrazovat čtenářům či dokonce uživatelům, co to je a jak to je, protože je to strašně choulostivá a složitá věc, taková stránka webová, a měli by z toho hlavu jako medicinbal. Webová stránka. Taková ta, co se vám někdy načte. Prostí lidé si tu tajuplnou a často nepřístupnou věc pletou s URL nebo s ORL a také si to zkracují na "www" nebo "vévévé" či dokonce "véverka".

[editovat] Pro obyčejné lidi

No tak dobře, že jsou to oni, tak my jim zkusíme něco málo o Webové stránce naznačit. Tak začneme tím nejpovolanějším zdrojem: Když se zeptáme na podstatu webové stránky pana Otty, původním jménem Necyklootty -- tak ten zarytě mlčí. (to nám připomíná, že nás tu taky asi jednou zaryjou)

Pak je k dispozici ještě několik naprosto bezvýznamných zdrojů. Tak třeba slovy slov-pédie je Webová stránka tato úžasná věc:

Webová stránka alebo internetová stránka alebo jazykovo nevhodne webstránka/web stránka môže byť:

Volně přeloženo google translatorem jako:
Webová stránka nebo internetová stránka nebo jazykově nevhodně webstránka /web stránka může být:


Kdežto na cajz-pedii o Webové stránce hovoří takto jednoduše a jasně:

Webová stránka je dokument, který je možné pomocí webového prohlížeče zobrazit na displeji počítače. Webové stránky jsou obvykle poskytované v rámci World Wide Webu

Ještě mnohem přesnější a dokonalejší je v tom engl-pédie:
A web page (or webpage) is a web document that is suitable for the World Wide Web and the web browser.
(což by se dalo nejpřesněji přeložit jako "prd*l").

Ale daleko nejpřesnější je perš-pédie, z tohoto textu, je-li to vůbec text, to pochopí i děcko:
'صفحهٔ وب'صفحهٔ وب واژهٔ مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی به جای در انگلیسی است. Šablona:یادکرد وب</ref> انگلیسی یک منبع اطلاعاتی مناسب وب جهان‌گستر است و می‌توان با یک مرورگر وب به آن دسترسی یافت. این اطلاعات بیش‌تر در قالب اچ‌تی‌ام‌ال یا اکس‌اچ‌تی‌ام‌ال هستند و می‌توان با بهره از پیوندهای بس‌متن از یک صفحهٔ وب به صفحه‌های دیگر رسید.
Každý si jistě snadno přeložil sám.

Tak, teď už všichni naprosto přesně víte, jak to s tou webovou stránkou ve skutečnosti je.

[editovat] Dobré rady

  • Pokud na své webové stránce (co to je webová stránka?) máte něčí reklamní banery, je úplně nejlepší nápad vytvořit a zdarma šířit software, který blokuje reklamy. Má to tu hlavní výhodu, že se aspoň nedostanete mezi ty nechutný boháče. Jak efektivně blokovat reklamu, kterou jsem si pracně narval na web: [1]
uncyclopedia