FANDOM


Templ

Wikichrám na nejmenovaném místě v Praze, centrální místo, kde se soustřeďují Českopedisté. Všimněte si pozlacené střechy a titanového pláště

Jimbo!

Jimbo Wales, jak je zpodobněn v Chrámu

Mezinárodní editační centrum pro rozvoj kultury a civilizace Wikipedie, známé též jako Wikichrám se nachází na jedné nejmenované pražské ulici a slouží pro "dlouhodobé editační soustředění" wikipedistů. Pozlacená budova s vysokou věží a stěnami obloženými titanovými pláty byla vybudována za rekordní dobu 11 měsíců za přispění Grantu pro náboženské otázky Wikipedie. Návštěvnost zařízení je podle informací VTN vysoká. Chrám byl zasvěcen svaté Dvojici (Jimbovi a Angele).

Jimbo Vendetta

Pod obrovským, osvětleným obrazem Jimba Walese, je pár počítačů, odkud se wikipedie edituje. Toto je nejoblíbenější místo editátorů a sedí tam jen bohatí správci.

Vybudování stavby Editovat

Před zbudováním chrámu zasáhla wikipedistickou komunitu veliká a vášnivá diskuze. Zatímco jedno křídlo podpořené úspěchy předchozích grantových projektů (fotoaparát, kancelář, zaměstnanci, pivovar, jachta, ostrov na Bahamách...) bylo nadšeně pro, aby měla Wikipedie důstojné centrum, kde by se mohli Wikipedisté potkávat a editovat, řada jiných byla proti. Nejmenovaný dříve velmi aktivní wikipedista celou záležitost označil za rouhačskou a vyhrožoval, že požádá Vatikán o zaslání protestní nóty české vládě, hrozba se však nenaplnila záhy poté, co zjistil, že je v menšině. Po schválení Světovou radou Wikipedie se mohlo začít stavět. Aby byly sníženy náklady a editující inteligence poznala, co je to tvrdá práce, oblékli Wikipedisté montérky, zapnuli míchačky a pomohli se stavbou.

Vysvěcení chrámu Editovat

Chrám vysvětil metropolita vší Wiki a zároveň Wikigennetos Jimbo I. Wales, který zaletěl jen na tuto událost do Prahy svým osobním tryskáčem s insigniemi Wikipedie. Celé události se účastnila početná wikipedistická obec. Třebaže chrám uvnitř na rozdíl např. od kostelů nemá lavice, ale pouze koberce (kde wikipedisté editují a rozjímají v tureckém sedu s notebookem v klíně), odehrála se celá ceremonie ve stoje. Seriózní média napsala o celé slávě jednu krátkou zprávu, bulvární se tomu příliš nevěnovala, neboť nikomu nespadly kalhoty, plavky, podprsenka apod.

Interiér chrámu Editovat

Jak již bylo uvedeno, hlavní prostor chrámu tvoří velká síň, kde jsou wikipedisté rozmístěni v kruzích, či jiných vzorcích soustředěni jen a pouze na editační práci (tj. revertování revertů, zamykání stránek, blokování (nejlépe sebe samotných) a vkládání nesmyslných informací). Uprostřed chrámu je zavěšena veliká ozdobná nádoba, která se v lehkém vánku mírně houpe nad hlavami editujících. Nejedná se o kadidlo, ani nic jiného mystifikujícího, ale výkonné a zašifrované AP aby byli všichni dostatečně spokojeni.

Na nápadnosti chrám ve své povrchové části jistě nevyniká, ale o to zajímavější je podzemí, katakomby a hladomorna. Tam jsou někteří problémoví českopedisté internov.... eee... tedy... věnují se Wikipedii na vyšší úrovni a proto nemohou být rušeni ani ostatními lidmi, ba ani světlem, či potravou. Pro otestování vysoké úrovně odhodlanosti slouží řada různých zajímavých nástrojů a upravených částí nábytku, které umožňují vést elektrický proud. Není snad třeba dokreslovat, k čemu se takové věci používají...

Pro veřejnost Editovat

Chrám je v současné době veřejnosti otevřen, avšak pouze v dobách, kdy se nekoná všeobecné soustředění editujících wikipedistů, které by japonští turisti a chudí studenti rozrušovali. Navštívit ho ale samozřejmě možné lze, nicméně turisté se musí mít na pozoru a nenarušovat mystičnost místa.

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti