Wikipedie

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Wikipedie"

pojednává o opačném tématu než článek Necyklopedie.

WikiSU.png

Nové logo Wikipedie připravované k výročí VŘSR

Ukrajinská reklamní kampaň.JPG

Poslední "fundraiser" posloužil pro financování reklamní kampaně na Ukrajině. Nutno říci, že výsledky celé akce je potřebné zhodnotit až s postupem času

Wikipedie, též Anocyklopedie, jelikož je opakem Necyklopedie; v anglickém originále Wikipedia je satirická „encyklopedie“ parodující Necyklopedii (i když sama tvrdí opak[1]). Wikipedie je sbírkou seznamů, pahýlů, hojně rozšířených omylů, mystifikací, neověřených informací všelijakého druhu. Je zaměřena na propagaci komunistické ideologie a ovládá ji všemocné třetí vtělení všemocného Stálína, který se však kryje pod tajnou přezdívkou kdyby tu byla, tak už by nebyla tajná, co?. Wikipedie je obecně velmi záporně hodnocená.

Wikipedie o sobě tvrdí, že je svobodná, což v praxi znamená, že ji svobodně ovládájí správci Wikipedie. Tito správci jsou obvykle velmi mladí a tudíž každý z nich si myslí, že je nejchytřejší. Pokud sami něco neznají, žádají, aby to bylo doloženo zdrojem tvrzení. [zdroj?]­ Příklad: V novém článku je uvedeno: "Voda teče dolů {chybí zdroj?}". Poznámku {chybí zdroj?} přidal správce. Čím více článků správce Wikipedie takto upravil, tím je slavnější a od jiných správců je mu uděleno vyznamenání. Těmito vyznamenáními se pak správci chlubí na svých osobních stránkách.

[editovat] Spory na Wikipedii

Wiki wiki bus.jpg

I když se Wikipedie tváří, že je vše zadarmo, jen českou verzí protékají stovky tisíc korun. Jedná se s googlem, kde půjde o miliardy. Za malý foršus koupili autobusy pro správce a byrokraty.
To je toho. Necyklopedie má svůj raketoplán, loď a šalinu.

aneb válka o "h" Nekonečné spory o LuŠtěLu, Globální oteplování a jiné nesmysly mluví za vše. Věci jako že Hitler není v ČR a že třeba není blonďatý chlapeček ve škole, jen dokreslují špatný dojem. Nikdo nepotvrdí a Wikipedie má tunu blábolů které nikdo neověří. To my jsme pravda, ta jediná realita. Také zde panuje totálni tyranie 50 až 100 **** ovládajících Wikipedii. Podrobnosti v článku E-mail z Wikipedie.

[editovat] Nebezpečí na Wikipedii:

Vyskytují se na ní podivní tvorové, kteří si říkají wikipedisté. Trpí novou psychickou poruchou Osvícenství, která je lehce nakažlivá. Čím déle čtete jejich výtvory, tím je větší riziko nákazy. Většina wikipedistů trpí silnými psychickými poruchami, které je nutí mazat díla ostatních uživatelů, která jsou v nějakém smyslu hodnotná. Díky těmto svědomitým maniakům si však česká wikipedie drží světový punc absolutní nepoužitelnosti. Nutno je navíc poznamenat jejich reakci na článek s jehož tématikou se ve svém krátkém životě ještě neseznámili. Tyto články samozřejmě okamžitě mažou s odůvodněním že daná tématika neexistuje a je kompletně smyšlená za účelem mystifikace a článek byl zajisté myšlen jako vandalismus.

[editovat] Spor o sebereflexi

Dlouho byly vedeny spory o tom, zda wikipedista dokáže alespoň částečně objektivně ohodnotit kvalitu svých příspěvků. Skeptici tvrdili, že nikoli, ale nyní se šťastnou náhodou podařilo získat důkaz - je tomu tak.

Rebel autorevert.PNG

Rebel autorevert.PNG


[editovat] Narcismus

Wikipedisté obdivují obvykle pouze sami sebe. Ostatní wikipedisté, kteří editují články, které wikipedista založil, jsou škůdci, které je třeba revertovat bez ohledu na kvalitu jejich editací. Vedlejším produktem této činnosti je utěšeně rostoucí počet editací. Počet editací je hlavním cílem, neboť za určitý počet editací dostane wikipedista vyznamenání. Vzhledem ke vzájemným vztahům wikipedistů mu jej zpravidla nikdo neudělí, protože se buď znají a mají na sebe pifku kvůli permanentním revertačním sporům, anebo jsou jejich zájmy odlišné a o sobě prakticky nevědí. Naštěstí je zde možnost samoobslužného udělení vyznamenání, čehož 99,99999% wikipedistů využívá. Pokud se pak přeci jen objeví nějaký podivín, který chce upřímně druhého ocenit, zpravidla nastane faux pas:

Rebel samochvala.PNG

Aby si Wikipedisté dokázali uspokojit a hlavně dát navenek na obdiv svoje ego, vymysleli si různé projekty, kdy pod pohrůžkou vyhazovu ze škol naženou psát články na nezajímavá témata nebohé studenty, aby následně mohli jejich díla nezaujatě hodnotit.

[editovat] Majitel

Navzdory hlásané propagandě o „jakési nadaci“, skutečným a jediným vlastníkem Wikipedie je Rádio Jerevan.

Začínají se však objevovat podezření [zdroj?], že úplně na počátku byl VELKÝ BRATR, který takto skoro zadarmo dostává čerstvé informace z celého světa.

[editovat] Žargon "někdo tvrdí"

"Někdo tvrdí" (Some argue) znamená Wikipedijsky "Myslím si, že..". Je to vychcané obcházení pravidla NPOV (neutrální úhel pohledu) na Wikipedii. Patří mezi "vyhýbavá slovíčka" (weasel words).

Typický Wikipedista odpovídá manželce, která se dozvěděla o jeho nevěře: "Někdo tvrdí, že jsem někde byl." [zdroj?] Na Necyklopedii nejsou vyhýbavá slovíčka zapotřebí, zde můžeme přímo a popravdě napsat: tvrdí, že.....

[editovat] Rozdíly

[editovat] Wikigalerie

[editovat] Mrkni taky na

[editovat] Reference

  1. článek Necyklopedie na české Wikipedii

[editovat] Externí odkazy

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPXenofobieZávislost na mobilu

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrtiWindows

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Wikipedie:Osobní prosba zakladatele.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Wikileaks.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

uncyclopedia