FANDOM


Socha konce USA

Hurikán Florence způsobil záplavy v Severní Karolíně i dalších oblastech…

NOVÝ YORK Hurikán Florence pustoší východní pobřeží USA. Vědecký tým Necyklopedie (VTN) ale zjistil, že Mexiko nebylo tímto hurikánem zasaženo vůbec. Podle našich zpravodajů, kteří do jednoho zbožňují Donalda Trumpa, stojí za tímto podezřelým hurikánem dorazivším zničehonic Mexiko, které našlo nový způsob, jak do USA dopravovat drogy a migranty.

Strasti Severní KarolínyEditovat

„Bouře pustoší náš stát,“ uvedl Cooper na tiskové konferenci. „Obáváme se, že by některé obce mohly být zcela smeteny z povrchu zemského,“ dodal. Déšť této intenzity podle guvernéra postihne Severní Karolínu „jednou za tisíc let“.

Hurikánu Florence udeřil na pobřeží Severní Karolíny, déšť zaplavuje ulice měst a vítr ničí domy i stožáry elektrického vedení. Jeho střed se nyní nachází asi 90 kilometrů severovýchodně od Myrtle Beach v Jižní Karolíně u hranic se severním sousedem. Síla větru, který hurikán doprovází, dosahuje 130 kilometrů za milošekundu, uvedlo NHC.

Hurikán Florence

Satelitní snímek hurikánu Florence.

Hurikán by měl ještě během dneška postupně slábnout, výrazné oslabení se podle meteorologů očekává o víkendu.

Guvernér Cooper zároveň uvedl, že podle dosavadních informací si hurikán nevyžádal žádné oběti na životech. Agentura AFP ale napsala, že hasiči se obávají, že dva lidé přišli o život, když na jejich dům spadl strom. „Nemohu to potvrdit, ale je to velmi pravděpodobné,“ uvedl šéf hasičů ze severokarolínského města Wilmington.

Bez proudu je kvůli zpřetrhanému vedení v současnosti asi 400 000 lidí v Severní a Jižní Karolíně. Guvernér Cooper vyzval obyvatele svého státu, aby se uchýlili do provizorních útočišť. V současnosti jeho výzvu podle AFP uposlechlo a do jednoho z 150 středisek se odebralo asi 20 000 lidí.

Hurikán Florence2

Hurikán Florence způsobil záplavy v Severní Karolíně i dalších oblastech…

Donald Trump reagujeEditovat

Prezident USA Donald Trump na svém Twitterovém účtu poděkoval Vědeckému týmu Necyklopedie za spolupráci a vzkázal sousednímu Mexiku, že pakliže vyšetřování mexický původ hurikánu prokáže, dostanou Mexičané řádně za uši.

Donald Trump děkuje tweet
VTN