Zuby

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
15-kocka

Mléčné zuby mláděte kočkodlaka

[editovat] Mléčné zuby

Mléčné zuby využívají všichni savci ke kousání velmi tvrdého a těžko pojídatelného mléka. Navzdory jejich značné tvrdosti vydrží velmi krátkou dobu, u člověka pouze 6 let, než jsou kousáním mléka zcela zničeny.

Laferr3

Pivní zuby vydrží dlouho po smrti

[editovat] Pivní zuby

Slovenská piva jsou dobrá leda tak na proplachování zubních protéz.“
- Miloš Zeman

Po zničení mléčných zubů rostou pivní zuby. Vzhledem k tomu, že pivo se kouše mnohem snáze než mléko, vydrží pivní zuby po celý život, často dokonce dlouho po smrti, přestože jsou mnohem méně odolné, než mléčné zuby.

[editovat] Zuby moudrosti

Zuby moudrosti bývají nejvýše čtyři, někteří lidé jich mají mnohem méně, někteří žádné. Je to možné pouze proto, že člověk konzumuje moudrost po velmi malých dávkách. Někteří lidé se přesto tváří, jako by snědli všechnu moudrost.

[editovat] Zuby blbosti

Zuby blbosti bývají zásadně dva. První je vždy v levé hemisféře horního patra, druhý v pravé hemisféře spodního patra. Po celý život lidského jedince spolu tyto zuby soupeří, klidu dojdou až v krematoriu.

[editovat] Zub času

Nejtvrdší ze všech zubů je zub času. Libuje si v ohlodávání kamenných staveb, například nádraží.

[editovat] Zubní kámen

Též známý jako kámen zubařů je substance, jíž se snažily dosáhnout celé generace alchymistů. Je to kámen, tedy nerost, o jehož geologickém rozboru tu máme vědecké pojednání.

[editovat] Příbuzná slova

Zub je v latině označován slovem dens, množné číslo dentes. Z toho je odvozena celá řada slov, například prezident. Správně česky by se tedy mělo říkat prezizub.

[editovat] Použití zubů

Zdravotnictví
150 0 129023 Anatomie

BradaviceČakraErekceG-BodJazykKadidloKouleKoulenoKrevní plazmaMyšlenDívadloPenisPlešPlícePrsPrstySrdceStydké pyskyUherVaginaVlasyZuby

Prášky Léky na choroby

BukakeMočPlaceboVšemženPoloniumWobenzym

Krevred4 Léčebné metody

Domácí léčeníJak získat správnou liniiKardiostimulátorMasážNarkózaNeurologické vyšetřeníOperacePorodRH faktorTotální endoprotézaUrinoterapieVodková pumpaZdravíZimním spánkem proti obezitě

Doktorka Zdravotníci

LékařRadim UzelLeoš HegerMirek Oplzlák

Zelený kříž Zdravotní zařízení

Ministerstvo zdravotnictvíNemocnice na kraji městaParacelsus (lékárna a poliklinika)Pobyt v nemocniciStomatologická ambulanceVšeobecná zdravotní pojišťovna

uncyclopedia